Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kitől és hogyan kérjek segítsé...

Kitől és hogyan kérjek segítséget?

Figyelt kérdés

már 1-2honapja az öngyilkosság jár a fejemben (azt hiszem nem merném megtenni....) és ez nem jó...asszem

elkezdtem cigizni is....és úgy érzem hogy segítséget kéne kérnem.

de nem tudom hogy kihez fordulhatnék...nem ismerek pszichológusokat...csak egy mentálhigiénés szakembert...de nem tudom hogy hozzá fordulhatok e

és ha már megvan hogy kihez forduljak....akkor hogyan?

"szia...meg akarok halni...segítenél?" (ez igy elég hülyén hangzik)

14/fiu


2011. dec. 11. 18:55
1 2
 1/11 bánomisén ***** válasza:

A mentálhigiénés szakember éppen jó. Ha ő nem tudna segíteni, tud javasolni valaki mást.


Ne azt mondd, amit most utolsó mondatban ideírtál, mert úgy értelmezi, hogy a meghalásban kérsz segítséget. Inkább mondd el neki azt, amit itt leírtál, és persze azt is, hogy miért vannak mostanában ilyen gondolataid.

2011. dec. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszi

nem tudom mért lehetnek ilyen gondolataim..... :/ nem találok rá semmi okot

2011. dec. 11. 19:06
 3/11 bánomisén ***** válasza:
Pedig biztos van valami oka, majd egy szakemberrel együtt rájöttök, hogy mi az. Lehet, hogy kamaszkori depresszió, de az is előjön valamitől. Keresd csak meg az ismerősödet és beszélj vele.
2011. dec. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Elküldtem az MSN-emet pmbe vegyél fel, ha van msned, a pszichológus és a "szakemberek" semmit se érnek.
2011. dec. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 bánomisén ***** válasza:
Na, egy önjelölt pszichomókus... :-))
2011. dec. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A pszichológus semmit se ér (tapasztalat), a pszichológia amúgy is egy nagyon szar tudomány, ezért utálom is.
2011. dec. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 bánomisén ***** válasza:

14:06

Azért nagy felelőtlenség, hogy te, aki magad is segítségre szorulnál - hiszen már jártál pszichológusnál, ráadásul eredménytelenül, tehát ugyanúgy megvannak a problémáid, mint azelőtt -, akarsz segíteni valakinek, akinek komoly gondjai vannak. Én ezt a helyedben kétszer is meggondolnám.

Az meg, hogy neked milyen tapasztalataid vannak, az egyedi példa, nem általános érvényű.

Ne játssz, kérlek, mások sorsával és életével, te sem szeretnéd, ha valaki felelőtlenül játszadozna a tiéddel.

2011. dec. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem jártam pszichológusnál, nem is mentem el soha hozzá, csak úgy általában tudom, hogy milyenek, ismerőseim voltak jó párnál.

Ha öngyilkos akar lenni már megtette volna, nem kért volna segítséget, ez csak önsajnáltatás, felhívja a figyelmet ránk, és olyan válaszokra számít, ami biztonságot, támaszt nyújtanak neki, hogy érdemes legyen élnie. Egyébként meg nem lesz öngyilkos. Szerintem csak egy baráti beszélgetésre van szüksége, vagy barátokra, semmi másra.

2011. dec. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 bánomisén ***** válasza:
Tehát minden személyes tapasztalat nélkül állítasz valamit tényként. És minden képzettség hiányában diagnosztizálsz egy kamaszt néhány leírt mondata alapján. Ehhez csak gratulálni tudok...
2011. dec. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
Te meg valószínűleg valami IQ bajnok vagy, akinek az intelligenciája Einsteinéhez közelít, és azt hiszed, hogy többet érsz egy átlagembernél.
2011. dec. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!