Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kitol kerjek segitseget es...

Kitol kerjek segitseget es hogyan? Orvos is csak ennyit tesz?

Figyelt kérdés

Nagyon szepen kerem adjatok tanacsot mert mar nem tudom kitol kerjek vagy mit csinaljak.

Fiatal lany vagyok es kulfoldon elek. Depresszios vagyok mar regota. Elmentem a haziorvosomhoz es felirt gyogyszert de nem kuldott pszichologushoz, amit nem ertek. Azt mondta a pszichologusom is csak a gyogyszert irna fel nekem. Ez viszont nem segit rajtam. Hogyan ertessem meg hogy nem csupan hisztibol mentem el hanem komolyan segitseget kerek tole. vagy ne is varjak segitseget egy orvostol?

senki nem vesz komolyan...??????


2009. máj. 17. 03:29
1 2
 1/15 ceri ***** válasza:
100%

Nem tudom melyik orsz-ban élsz, de pszichológushoz talán m háziorvos nélkül is elmehetnél. Abban viszont igaza van, hogy ő sem sokat csinál- felír valami kedélyjavítót.

Persze más a helyzet, ha magán alapon felfogadsz egyet, annak viszon fizethetsz egy kisebb vagyont.


Szerintem minden betegségben az ember saját magától várhatja a legtöbbet, az orvos csak segíthet. ez főleg igaz a te esetedben. Ő nem tud helyetted máshogy gondolkodni.


Mint minden betegségnél, itt is az okokat kel megszüntetni.

Azt nyilván te is meg tudod határozni, hogy mitől vagy depressziós. Én nem tudom, hogy milyen élethelyzetben vagy, ezért ennél konkrétabb tanácsot sem tudok adni.


A megoldás kulcsa a te kezedben van. Ha valóban segítséget vársz, írd le, hogy mi az oka a bajodnak.

2009. máj. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
melyik orszagba vagy??
2009. máj. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológusod biztos, hogy nem fog orvosságot felírni, mert a pszichológus nem orvos. Tehát kedélyjavítót nem fog felírni. Emellett a pszichológia tudománya nem is arról szól, hogy szintetikus anyaggal tartsuk karban a szervezetet. Az a pszichiátria, és a pszichiáter az, aki "agyon töm gyógyszerrel".


Pszichológushoz saját magad is elmehetsz, igaz van ahol sokat kell fizetned. Mivel nem írtad az adott országot, így az ország egészségügyi szolgáltatásairól sem lehet nyilatkozni.

A háziorvosod azért nem küldött el pszichiátriára, mert úgy ítélte meg, hogy a neki elmondottak alapján megpróbál egy gyógyszeres kezelést, lehet, hogy már az is segít. Ekkor nem generál felesleges költséget a társadalombiztosításnak. Végső soron nem "hülyeség", amit tett. Lehet, hogy úgy látta, hogy nem komoly a baj. (Ugyanis pszichés gyógyszereket csak szakorvos írhat fel.)

Ha visszamész hozzá, és elmondod, hogy neked szükséged van arra, hogy eljuss egy pszichiáterhez, mert úgy érzed, hogy komoly a baj, és kérnéd, hogy utaljon be, akkor ezt meg fogja tenni. De amíg csak azt mondod neki, hogy depressziós vagy, addig ezt nem tudja. A depresszió "járulékos kín", azaz a "tünetei" mindenkinél másképp és más mértékben jelentkeznek - az "alapvető" tüneteket leszámítva.

2009. máj. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Próbálj meg jógatanfolyamra járni,hátha jobban bejön,mint a gyógyszerek!Javulást!

2009. máj. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Angliaban elek. mar par eve hogy minden osszzejott, nem tudok igy meselni. sokminden es teljesen kihatot az eletemre.

mar nincs onbizalmam ,nagyon felenk lettem beszelgetni vagy kimozdulni sincs kedvem minden nap sirok es bar eddig az tartotta bennem a lelket hogy nem lehetek annyira onzo hogy megolom magam, mert vannak szuleim mar kezdem azt is nem igy latni. az emberek alltalaban kedvelnek mert nagyon aranyos es jolelkunek latnak sot alltalaban vidamnak pedig abszolut nem igy van.

a pszichologusra nincs penzem. na mind1, 1 honap mulva vissza kell mennem a haziorvosomhoz. csak attol felek besokalok es veget vetek az egesznek........

2009. máj. 17. 12:54
 6/15 anonim ***** válasza:
Ez az az eset, amikor már gyógyszerre van szükség, nem a háziorvostól, hanem szakembertől. Keress pszichiátert.
2009. máj. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Elhiszem, h nagyon rosszul vagy, de a szüleid, testvéred /ha van/ belehalna a bánatba, ha csinálnál magadal vmit. Ezt tartsd szem elött. Tudom, h nem könnyű, de hidd el az élet senkinek sem az! Csak addig tarts ki, míg el nem jutsz a pszichiáterhez! Neked ő fog segíteni! A pszicholóhus esetleg gyógyszeres kezelés mellett, majd késöbb. Jobbulást!!
2009. máj. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!

A jóga és agykontroll tanfolyamra nem irtál semmit!Jó lenne megpróbálnod valamelyiket!Mi a munkád vagy tanulsz még?Semmit se irtál,hogy tudjunk segiteni.Nem az öngyilkosság gondolatával kéne foglalkoznod!Fiatal vagy még,keress magadnak valami elfoglaltságot!Mi lenne,ha mindenki igy állna a dolgokhoz!Próbálj meg pozitivan gondolkodni,keresd meg,mi a jó az életedben!Képzeld,nekem 4 gyerekem van és 20.-a körül már kenyérre se telik,munkát se találok és mégse akarok meghalni,hanem próbálok okoskodással kijutni a bajból.Beismerem hónapról hónapra elég idegörlő,de mindig alakul valahogy!Nem irtad,mitől vagy depis?Mi az,ami nem jó neked!Kitartás!Remélem válaszolsz a kérdésekre,hogy legalább értsük a problémád!

2009. máj. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Utolso valaszolonak kulonosen beillesztem milyen dolgokat irtam mar igy kicsit jobban atlehet latni a dolgokat...

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__2..

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__1..

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Az utobi idoben elkoltoztem a tesomtol o meg odakoltozott egy pasihoz. azota is allando a drama mert meg igy sem hagy beken, kitorte a bokajat kozben szakitottak a pasival, igy hozzam koltozott megint.... meg meg ezernyi dolog.

egyebkent meg mindenki mas en tudom hogy tul erzekeny vagyok , agykontroloztam de ez mar keves, sportolni rendszeresen sportolok futok.

a munkam az amivel megvagyok elegedve.

koszi a valaszokat.

2009. máj. 17. 22:17
 10/15 ceri ***** válasza:
100%

Ha nem tudod túltenni magad a testvéred viselkedésén, ill. beletörődni, hogy ő már csak ilyen, akkor meg kell szabadulnod tőle. Figyelmeztetted már épp elégszer

De szerintem a te igazi problémád az, hogy nem találsz egy normális pasit, aki mellett konszolidált normális életet élhetnél. Hát igen, ez nehéz dolog lehet. Itthon is nehéz a mai fiataloknak, hát még idegenben. Manapság az általam csak "diszkó patkányoknak" nevezettek kiszorították a normális fiatalokat a szórakozóhelyekről .

Más helyek pedig nem nagyon vannak ahol ismerkedni lehetne.

Te még nagyon fiatal vagy. Előtted az egész élet. Ne légy türelmetlen. Próbálj olyan emberekkel megismerkedni, akiknek nem a testiség az egyedül fontos.


Az pedig, hogy duci vagy nem szabad, hogy frusztráljon. Neked kell először is elfogadni magadat. Legyél magabiztos. Én úgy gondolom nem rejtőzködni kell ( napszemüveg ), hanem bátran felvállalni magad. És próbálj szépen lassan fogyogatni. Ezt is türelmesen, de kitartóan. A gyors fogyások nem tartósak.


Tűzzél ki magad elé megvalósítható értelmes célokat amik javítják az életminőségedet, és valósítsd meg következetesen azokat.

Tehát bátorság, magabiztosság. Ezt veszik az emberek, és ennek megfelelően fognak veled viselkedni.

2009. máj. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!