Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vannak ilyen idióták? Mit...

Vannak ilyen idióták? Mit mondanak ilyenkor? (magyarázat lent)

Figyelt kérdés
szóval volt itt pár kérdés, hogy ha burgonyát teszünk egy testrészünkre pl. ujj, akkor akk ott a keményítő kiszívja a csontból a kálciumot és könnyebben eltörik. MI van akkor ha valamelyik retardált ezt megteszi? Mit mond mondjuk a szüleinek vagy a barátainak?
2011. dec. 26. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Vannak, nyilván. Kitalálnak valamit, extrém sportolás közbeni balesetnek állítanák be, mondjuk. De ez a krumplis dolog hülyeség, hát hogy szívná már ki? Max a bőrét szárítja ki szerencsétlennek.
2011. dec. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
elég sokan állítják azt, hogy ez beválik :/
2011. dec. 26. 23:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy ahhoz, hogy a csontból a Ca felszabaduljon, ahhoz elég erőteljes osteoclast ("csontbontósejt") aktivitás kell, amit általában a parathormon tud fokozni, a "lokális krumpli" nem.

Abba pedig nem is akarok belefolyni, hogy a bőr és csont között hány szövet van (melyeknek ráadásul vér és nyirokáramlása van, vagyis elméleti szinten a csontból kijutó kálcium ezekbe jutna), melyeket mennyi sejtréteg alkot és ezeknek a sejteknek milyen a Ca-permeabilitása...


Vagyis, ez az egész dolog kamu, urban-legend.

2011. dec. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
jó ok, értem a krumpli hülyeség, de nem is ez a fő kérdés, hanem az, hogy mondjuk te, mit mondanál, hogy törted el?
2011. dec. 26. 23:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Most nehogy azt mond, hogy nincs elég fantáziád hogyan is alakulhat ki egy csonttörés:D

Azért nyilván extrémebb esetekben be kell vallaniuk, hogy hülyék. Persze ehhez az is kell, hogy működjenek a dolgok, nem úgy mint ezzel a krumplis baromsággal.

2011. dec. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha én eltörném valamimet, akkor értelemszerűen azt mondanám, ahogyan eltörtem (pl.: leestem a lépcsőn, elütött egy busz, rávágtam a kalapáccsal stb.).

Nem nagyon értem a kérdést...

2011. dec. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
jó persze ha bárkinek eltörik, nyilván igazat mond, de mivan akkor, ha valaki mesterséges módon próbálja eltörni a kezét? mit mond utána az orvosnak? hogy tört el?
2011. dec. 26. 23:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Elesett. Komolyan, minek ilyen baromságokon agyalni?
2011. dec. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!