Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy dolgoztad fel hogy...

Hogy dolgoztad fel hogy epilepszias vagy? Mennyire vagy tunetmentes? Megneheziti mindennapjaidat? Tudsz atlagos eletet elni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 5. 16:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Párom 2 éves kora óta ugyanahoz az orvoshoz jár /Budai gyerekkórház, Dr. Kassay Mária/, szeded ő is Trileptált, de a várandósságkor átállt csak Convulexre, azóta is azt szedi.

Több féle és súlyosságú epilepszia létezik, mindre más gyógyszer kell.

Itt többet olvashattok róla

www.epilepszia.hu

2012. febr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Igen, valóban, igazad van. Csak leírtam, hogy nekem mi használt, mi nem. Remélem a kérdező is rendbe jön, és örülök, hogy a párod jól van.
2012. febr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Örülök hogy tényleg elérhető a teljes tünetmentesség. Én eddig csak carbamazepint szedtem, remélem ha nem ez akkor valamilyen más gyógyszer segiteni fog.
2012. febr. 8. 14:51
 14/27 anonim ***** válasza:
Biztos lesz olyan, ami hatásos.
2012. febr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, Lamictal-t szedett, nem Trileptált, de valóban többféle gyógyszer létezik.

Remélem nektek is javulni fog az állapototok!

2012. febr. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
én tegretolt szedek és azóta nincs is semmi bajom
2012. febr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

'Askim'

Ha jol tudom a Tegretol az carbamazepin hatasu. Neked voltak a kezdbeten mellekhatsai? Faradtsag, gyengeseg, szemfajas, homalyos latas pl?

2012. febr. 16. 14:11
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

persze vannak mellékhatásai(melyik gyógyszernek nem pl fejfájás csillapítónak a mellékhatása a fejfájás:D) de tréfán kívül a fáradtság az megvan és persze sok gyógyszert nem szedhetek mellé max algopyrint. De nem fáj a szemem és nem homályos a látásom.Igazából tünetmentes vagyok csak fogamzásgátlót nem tudtam mellé szedni,de azt is megoldottam. Néha erősen fáj a fejem,de ez inkább öröklött baj plusz agyvérzéssel születtem ebből lett az epilepszia és inkább ennek tudom be mint a gyógyszernek.

De inkább menj dokihoz ha eddig nem voltál(teljes kivizsgálásra)mert annyiféle epilepszia van és hozzá annyi gyógyszer, hogy csak ő tudja megmondani mi való neked a tüneteid és a leleteid alapján.

2012. febr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"Igazából tünetmentes vagyok csak fogamzásgátlót nem tudtam mellé szedni,de azt is megoldottam."


Párom Convulex-el tünetmentes, és mellette szedhet fogamzásgátlót.

2012. febr. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

csakhogy én nem bírom azt a gyógyszert és nem váltok át másra.Eddig tökéletesen bevált a tegretol és csak a szexuális problémám miatt ami megoldható nem fogok rajta változtatni.De azért köszönöm a tippet igazán kedves tőled:)

Az epilepsziát igazából csak gyerek korban nehéz feldolgozni, mert akkor mindenki kivet meg ugye nem ihatsz alkoholt tehát nem lehetsz részeg a bulin:D Amint lehet menj dokihoz mert minden egyes roham öli az agysejteket.hidd el a legtöbbet lehet kezelni és tünetmentesen élhetsz tovább.

2012. febr. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!