Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megműtessem, vagy ne? 14 éves...

Megműtessem, vagy ne? 14 éves vagyok, és elég nagy gerincferdülésem van.

Figyelt kérdés
Régebben kaptam fűzőt, de nem nagyon hordtam... Kiderült, hogy ha hordtam volna, akkor sem lett volna értelme, mert fűzővel már nem lehet alakítani. Azt mondták, esetleg gyógytornával lehet javítani valamennyit, vagy pedig műtéttel. Engem nagyon zavar, mert gusztustalanul néz ki, még inkább aláássa az önbizalmam, ráadásul időnként elég kellemetlen érzés. Nem tudom, mit csináljak. A műtét veszélyes lehet, ráadásul - ha meg nem bénulok, bár erre kicsi az esély - kicsit korlátozott lesz a mozgásom, nehezebben lehet hajolni. Egyszerűen fogalmam sincs. De nem akarok így kinézni!
2009. jún. 11. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legutolsó mentsvárként fordulj a műtéthez. Addig bármilyen más alternatívát ajánlanak a szakértők, azokat próbáld végig, de kitartóan!
2009. jún. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem műttesd meg! A mai műtétek már biztonságosak, nőni fog tőle az önbizalmad és az a mozgáskorlátozottság olyan minimális lesz utána, h észre se fogják venni. Szerintem ezekkel az egyéb módszerekkel csak elodázni lehet a műtétet, elkerülni nem. Mondjuk én még várnék addig, amíg nagyjából eléred a végleges magasságodat.
2009. jún. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Tornázz rendesen! Aztán meglátod
2009. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Csontkovàcs?
2009. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Csontkovácsnál voltam már, az sem segített.

Azt hiszem elkezdek gyógytornázni, és ha nem érek el vele látványos eredményt, akkor műtét...

Nőni már valószínűleg nem fogok, kissé "túlfejlett" vagyok a koromhoz képest, és már régóta nem is nőttem. :)

Még egyszer köszönöm. Azért még írhattok véleményeket. :)

2009. jún. 11. 16:04
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem próbál konzultálni olyan gyógytornásszal akinek ez a szakterülete.

Sokat javíthatnak rajta a gyógytornával, úszással esetleg valami súly terápiával.

Ne hagyd annyiban, nézz utána.

A csontjaid növésben vannak még.

Hogy a műtét szempontjából mi lenne a jobb, megvárni míg befejeződik, vagy pont jobb lenne most?!

Hát erre inkább egy gerincsebész konkrét véleményét kérd ki!

Mindenképpen fordulj SZAKEMBEREKHEZ és az ő véleményeiket mérlegeld!!! Lehet fogsz tudni olyannal is beszélni ezáltal, aki hasonló cipőben jár, járt.

Ne itteni szavazatok alapján dönts, hogy műtét vagy nem műtét.

2009. jún. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne várj a gyógytornától gyors és látványos eredményt. Adj majd időd neki. Tehát ne keseredj el pl ha egy év múlva még nincs olyan eredménye mint amit most éppen vágynál.
2009. jún. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én egyik közeli ismerősömnek is pont ilyen problémája van. Ő alexander-módszert tanul és mérhetően változik :-)

Tósoki Anita tanít alexander-módszert Bp-en. Keresd meg, hátha tud segíteni.

2009. jún. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia, Én is egy 14 éves lány vagyok most pont. Fél éve hordom a korzettet, és sokat javult a hátam. Mivel érdekelt vagyok a dologban eléggé utána néztem, olvastam a dolgoknak. Nem tudom mennyi a görbületed de ha 50 fok alatt van még van esély. Attól függ hol vagy, mármint hol kaptál füzőt, ki az orvosod hogy álnak hozzád. Kérlek mennny el a Salusba, ahol oylan szakemberek dolgoznak, akik biztos hogy értenek ahoz amit csinálnak. Ha ők azt mondják indokolt, akkor jobb tul lenni ralyta, de ha még látnak remélyt, ez legyen az utolsó amire gondolsz. Sok sikert :)
2009. aug. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!