Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ülőmunkát végzek, gerincferdül...

Ülőmunkát végzek, gerincferdülésem van. Egész nap fáj a nyakam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, egyetemista, emellett pedig adminisztrációs munkát végzek. Egész nap ülök, ez meg is visel rendesen, narancsbőröm is lett, mivel nem sportoltam a középiskola óta. A legjobban azonban a gerincem zavar, már kiskorom óta gondok voltak vele, de anyám mindig elintézte annyival, hogy húzzam ki magam. Ha körzök a vállammal, szinte ropog. Ha este rosszul alszok, egész nap rettenetes. Mozgásformát keresek, amivel javíthatnék a közérzetemen. Az úszást ajánlják, sajnos úszni nem tudok, futásról pedig azt hallottam, rossz a hátnak.
2011. ápr. 13. 13:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Akkor kezdjél úszótanfolyammal!
2011. ápr. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
48%
A nyakfájásodat megjavítom, ha írsz magánban, mivel gyógymasszőr vagyok. A masszázs pont erre való. Persze ha életformát nem tudsz váltani, akkor tartós megoldást nem fog adni, de az akut fájdalom jól kezelhető vele. A futás nem árt a hátnak, ezt hol hallottad? 1-2 maraton már a hátam mögött van, és nem okozott semmiféle problémát, sőt a sok futó közül, akiket ismerek, egyik se panaszkodott még ilyesmire. Futással kapcsolatban is tudok válaszolni a kérdéseidre később, csak most itt kell hagyjam ezt a szép kis gépet, mert dolgom van egy futóversenyen. :-)
2011. ápr. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!