Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szükséges napi kalóriabevitel?...

Szükséges napi kalóriabevitel? Mennyi is?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, hogy minimum mennyit kell bevinni egy-egy embernek, hogy ne legyen baj, stb (nem részletezem, mert mindenki tudja). Namost, ehhez képest van itt az irodában 3 kollégám, aki a leírások szerint nem kellene, hogy egészségesek legyen... (egyik sem fogyózik, minden nap így táplálkoznak, ez a normális nekik) 1. kolléganő: nap közben nem eszik semmit, se nem iszik, vacsorára eszik vagy egy levest, vagy gyümölcsöt. 2. kolléga: napi egy ebéd (állítása szerint fél adag, főként tésztaféleség) és vacsira zöldség (ha lehet sosem eszik húst), 3. kolléga: napközben nem eszik semmit, se nem iszik, vacsorára átlagos éttermi menüszerű adag (leves nélkül)...testalkatuk normális, egészségesek. nem is fiatalok. akkor hogy is van ez? - tehát összegezve egyik sem eszik töbebt napi mondjuk 400-500 kcal-nál.
2012. jún. 27. 09:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Én sem fogyasztok annyit, mint amit elvileg kéne, még sincs semmi bajom...

Amiket olvasol, azokat nagyrészt testépítők írják, akik azt gondolják, hogy a világon mindenki úgy akar kinézni, mint ők, és mást el sem tudnak képzelni. Ahhoz tényleg annyit kell enni és mozogni is.

Mindenki másnak egyéni igényei vannak, és ha azt kiismeri, akkor tud a legegészségesebben élni - véleményem szerint.


Gondolom nekik így alakult ki, ez a normális.

Azt azért hozzáteszem, hogy van az jóval több 4-500 kalóriánál, amit leírtál, mindenki esetében szerintem.

2012. jún. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mert amíg nem kezdenek el gondolkozni ezen, addig jól érzik magukat :)

Én a múltkor elkövettem azt a hibát, hogy utánanéztem (kíváncsiságból). Kijött, hogy 1700-1800 kcalt kellene megennem (170cm/56kg/17év/lány). Aztán kiszámoltam, hogy mennyit is eszek meg. Van az 2000-2500 kcal is, és nem tornázok rendszeresen, így nyáron a heti mozgásadagom ki is merül egy szombati buliban, meg néhány kutyasétáltatásban, mégsem vagyok kövér.

Szóval azt akartam ezzel mondani, hogy egyéne válogatja. Én túlságosan bélpoklos vagyok, ők meg túlságosan nem azok. A lényeg az, hogy mind egészségesek vagyunk :)

2012. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A napi kalóriabevitel kb. 4000-5000 kcal között mozog, nemtől, kortól, fizikai aktivitástól, és testalkattól függően. Egyszer mondták nekem, hogy ez kb. 200-300 kalória, ki is próbáltam. Úgy lebetegettem (Mert az ajánlott napi kalóriabevitel csökkenése az immunrendszer meggyengülésével is járhat), hogy felállni is kb. 5 percre tudtam, és utána visszadőltem az ágyba. Nem kell mindig megkérdezni hogy ez most hízlal? Az most hízlal? Nem. A testsúly megváltozása a bevitt tápanyag mennyiségétől függ. Ha hülyeséget írtam, bocsánat, kijavíthattok.
2020. szept. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!