Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Én gondolom rosszul vagy...

Én gondolom rosszul vagy tényleg ennyi a megfelelő napi kalóriabevitel?

Figyelt kérdés

16/L 56-58kg 171-2cm vagyok. Számolgattam hogy mennyi kalóriát kéne "ennem" naponta. És mindenhol 2000 körül jött ki, de ez nekem nagyon soknak tűnik, mert én legtöbbször 1000 körül eszek. Vagy én gondolom rosszul és valójában 2000-et kéne naponta?


Am. heti 2*1órás edzésem(kézilabda/ke,csü/) van. Ezenkívül 2*45min tesi(néha nehéz, de többnyire könnyű/sze,pé/). Suliban és vissza is sétálok kb. 2*800m-1,6km séta.


2012. ápr. 29. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz megmondani, hány kalóriára van szükséged, ugyanis még az alapanyagcsere értékében is nagy különbségek lehetnek hasonló paraméterekkel rendelkező emberek között. Mindenesetre az kizárt, hogy napi 1000 kalória elég lenne.
2012. ápr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Te gondolod rosszul, az 1200 kcal alatti érték még az életben maradásra sem elég (légzés szivmüködés, stb)., ha emellett még sportolsz is, akkor egész biztosam túl kevés.


Mellékesen elég biztos, hogy nem is enyit eszel, hanem jópár dolgot kifelejtesz.

2012. ápr. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez nem minden esetben igaz!Én pl. 1000 kcal alatt/körül tudok csak fogyni.És ez tapasztalat!

reggelire ettem egy kefírt egy almával, ebédre egy pulykahúst két kanál barna rizsel és zöldséggel, vacsorára pedig húslevest tészta nélkül.És nem éheztem....Sőt emellett még kb. 300 kcal-t lemozogtam ma.

Tehát az 1000 kcal sztm neked is jó, ha tapasztalatból tudod, hogy fogyni fogsz tőle.Nekem 1800 kcalt kéne ennem, de ha ennyit ennék mindig akkor nem adtam le volna 25kg-t...

2012. ápr. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De a kérdező (remélhetőleg) nem akar fogyni. Ha átállt a szervezeted arra, hogy keveset eszel, akkor jó hogy hízni kezdesz egy 1800 kcal-tól, pedig tényleg valahol 2000 kcal körül van a normális bevitel nőknél. Főleg sport mellett.
2012. ápr. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


eszerint 2209.06 kcal-r van szükséged súlytartáshoz és 1709-ra a fogyáshoz


Szerintem azért ennyi mert fiatal is vagy, és szerintem fogyásra sincs szükséged, mert az 56 kg pont megfelelő a magasságodhoz


az 1000 kcal meg nagyon kevés... 1200 alatt csak orvosi felügyelet mellett lehet fogyozni.

2012. ápr. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem, de azért eszek 1000körül(az 1000 körül 900-1200, ritkán kb. havonta egyszer "becsúszik" 1400),mert még így is néha úgy érzem sokat ettem, bár ez lehet attól hogy naponta többször(4-5x)

Am. azért elég pontosan számolom, mert mikor eszek rögtön le is jegyzem(pár hete kezdtem), és utánanézek mi mennyi kalória volt.

De most legalább megnyugodtam, hogy "még ehetek többet"

2012. ápr. 30. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!