Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Alacsonyabb kalóriabevitel...

Alacsonyabb kalóriabevitel mellett is lehet növelni az izomtömeget rendszeres edzéssel vagy az izmok fejlődéséhez muszáj a sok kalóriabevitel?

Figyelt kérdés
Az érdekelne pontosan ,hogy ez esetben egyáltalán nem vagy csak lassabban fejlődik az izomzat?
2012. jún. 10. 17:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
igen, muszáj
2012. jún. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
O.o te a fogyókúra rovatból jöttél, ugye?
2012. jún. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Izomtömeg növeléshez kalória pluszban kell lenni, tehát tömegnövelő étrend kell, napi 2-2,5g*testtömegkg fehérjével és 5-6g*testtömegkg szénhidráttal. Szálkásító diéta alatt az is jó, ha nem vesztünk izmot. Koxal meg lehet csinálni, hogy izomnövekedés is lesz, de naturálban nem szokott sikerülni.:)
2012. jún. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ezt az alacsonyabb kalóriabevitelt nem úgy értem ,hogy nagyon keveset kajálók mert fogyózok vagy ilyesmi hanem úgy hogy normál kalóriamennyiséget fogyasztok és ez csak ahoz képest kevés mint amikor valaki kimondottan arra játszik ,hogy sok kalóriát vigyen be.


Egyébként akkor ,hogy értelmezzem a válaszokat ha valaki kevesebb kalóriabevitel mellett sportol az egyáltalán nem erősödik?

2012. jún. 11. 14:18
 5/11 anonim ***** válasza:
De erősödsz egy szintig, főleg az elején. Izomméretnövelséhez nem elég az, amit te normál kalóriabevitelnek gondolsz, mert többlet kaória kell. Ha csak egy közepes szinten tartod, amivel kalóriaegyensúlyban vagy, akkor ahhoz lesz csak elég, hogy az edzés során megdolgoztatott izomzatot éppen regenerálja, de az izomsejtek növekedéséhez többlet energia kell. Ha a tömegnöveléskor is felszed valaki pl. 5kg-ot, akkor újra kell számolni a beviteli értékeket a magasabb testtömegére, mert onnan már csak még több kajával fog tudni fejlődni.
2012. jún. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

(Azért tettem föl ezt a kérdést mert nem vagyok jártas a sporttudományokban.)


"De erősödsz egy szintig, főleg az elején." Ez azt jelenti ,hogy egy darabig erősödök aztán ha elérek egy szintet akkor onnantól bele gebedhetek is de nem fogok erősödni?


Egyébként én ismerek olyanokat akik semmilyen extra kalóriát nem visznek be, se fehérjepor se egyéb étrend kiegészítő vagy normál táplálkozás formájában se, és mégis sokkal erősebbek(pl. nagyobb súllyal is többet nyomnak fekve) mint azok akik nagyon sok kalóriát visznek be egyéb fehérjeporokkal meg hasonlókkal.

2012. jún. 11. 14:43
 7/11 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy jön majd egy "de" :)

Egyrészt nem mindegy a genetika, van aki alapból erősebb, ha még nem is kajál jól. De arról a szintről már ő is csak többlet kajával tudna tovább lépni. Másrészt nem mindenki kajál jól, aki proteint iszik. Sokan azt hiszik, hogy ezzel letudtak minden problémát az étrenddel kapcsolatban, de nem így van. Ez is csak sima kaja, ettől még, ha nincs meg az alap étrend szilárd kajából, akkor nem lesz erős. Okés?:)

2012. jún. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Linkoln ***** válasza:

Az emberek különböznek, de nem a másik emberek példáját kell nézni hanem a minél valószínűbbet, a tudományost, és próbálni minél többet megtenni hogy edz.

pl az hogy a cigi árt nem jelenti hogy 50évesen megy a sírba ha cigizik, élhet 100felett is, és ha vki él 100felett akkor azt kell leszürni hogy a cigi egézséges, és a hosszú élet titka?

A tudományos felét nézzed, és próbálj minél többet tenni annak az érdekében hogy erősödj.

Egy darabig számít rengeteg minden hogy hogyan erősödsz, de egy bizonyos szint után a fizikát nem tudod kijátszani.

Mondjuk aszervezetednek szüksége van napi 2200kcal hoz a jelen testalkatod fenntartásához, valószínűleg többet eszel mondjuk 3000kcal-t, ami miat tnem fogsz feltétlenül hízni, egyszerűen a szervezeted megválik tőle.

Aztán nyomsz egy fogyókúrát, leviszed 2500kcal-ra a napi bevitelt és nemtörténik semmi a szervezeted megszokja hogy kevesebbet kap, de bőven elég hogy fenntartson ugyan így. Ezt talán úgy szűröd le hogy minden kamu az edzésről meg mindenről, mikor csak egyéntől függ.

Van akinek a szervezete napi 3000kcal-t éget el ugyan akkora testsúlyra.

Mamám pl alig eszik, iszonyat keveset megszokta a szervezete.

A szervezetek mások de ha most a példánál maradva levisszük 1800kcalra a napi bevitelt, akkor a szervezetednek vagy alkalmazkodni kell a kevesebb fogyasztáshoz vagy égetnie a zsírt hogy fenntartsa a szervezeted.

A fizikát nem lehet kijátszani.

Edzésre ugyanez, egyszerűen megfogalmazva mondjuk megszokta a szervezeted hogy 100gramm fehrjét viszel be, és ezt fel is dolgozza, hogyha beviszel 500at de a szervezeted nem tartja fontosnak hogy feldolgozza akkor ugyanúgy 100at fog, a többit meg eltávolítja.

Minden ember más, van akinek a szervezete hajlik anapi 200-300gramm feldolgozására is alapbból némi mozgással, és gyorsan erősödik míg a másik alig akar változni.

Nem írtam bonyolultam, de nagyon pontosan sem, remélem a lényege azért érthető.

2012. jún. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
"A fizikát nem lehet kijátszani." De a szervezetben lezajló, pl. ilyen kalória felhasználás dolgok azok mind biokémiához tartoznak. Vagy nem? Egyébként biztos egyenes arányosság van az izom tömege és ereje között? Mert én többször láttam már ,hogy van akinek a kisebb izomtömegében több energia van mint annak akinek jóval nagyobb.
2012. jún. 16. 15:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Nincs egyenes arányosság.
2012. jún. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!