Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi az ajánlot c vitamin...

Mennyi az ajánlot c vitamin mennyiség?

Figyelt kérdés
2009. júl. 16. 00:25
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Naponta?
2009. júl. 16. 00:26
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
ha 25 év alatt vagy, akkor 1000mg, ha 25 felett akkor 500-1000mg, ha dohányzol akkor 1500mg, ha sportolsz akkor pedig 2000mg
2009. júl. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Az naponta hány tablettát jelent körülbelül? Okozhat problémát,ha ma 3-at ittam belóle?
2009. júl. 16. 00:28
 4/17 anonim ***** válasza:

talán ha megnéznéd hogy 1 tabletta hány mg-os.. vagy tippelgessünk?


Amúgy 2-3 gramm az alsó határ szerintem!

2009. júl. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Svédül van ráírva minden...oké persze a számokat attól még láthatom, mindhatnátok ,de össze-vissza van az egész.

Azért köszönet a válaszért.

2009. júl. 16. 00:42
 6/17 A kérdező kommentje:
Jaj! * ajánlotT és persze C-vitamin :)(siettem)
2009. júl. 16. 00:50
 7/17 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, a C-vitamin hőre bomlik, ami azt jelenti, hogy ami a szervezetednek nem kell az távozik.


A vitaminok általában 60 mg C-vitamint tartalmaznak, általában ez az ajánlott napi mennyiség 100%a.


Én multivitamint szedek, és mellé pluszban C-vitamint és naponta 560 mg-t viszek be.

A tájékoztatójában azt írja, kivételesen napi 1000 mg-re emelhető.


Persze a C-vitamint nem szedem csak kúraszerűen pl. havonta olyan 5-9 napig. Amikor úgy érzem szükségem van rá, vagy le vagyok gyengülve stb.


Vannak bizonyos betegségek, amikor pl. acidum ascorbicum-mal gyógyítanak (C-vitamin) előfordult, hogy egy betegnek egyszerre 5.000 mg-t juttattak a szervezetébe. Meggyógyult, a C-vitaminnak pedig nem volt mellékhatása.


De a pezsgőtabletták nem tesznek jót a veséknek, figyelj oda ne igyál sokat. Napi szinten sem ajánlom, vagy rengeteg gyümölcs, vagy jó minőségű tabletta formájában.

A tabletta se a legegészségesebb dolog, de amellé, ha iszol rendesen akkor nem okoz problémát.

2009. júl. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Mi a családommal napi 1000mg-os C-vitamin tablettát szedünk, olyat, ami lassú felszívódású, tehát egész napos tabletta.


Olyat vásároltam, amiben csipkebogyó hatóanyag van (nem csak kizárólag aszkorbinsav), mert ez egészségesebb!

Ez kicsit drágább, de jobb.

2009. júl. 16. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A c-vitamin egyébként egy nagyon erős antioxidáns. A napi ajánlott beviteli mennyiség egy vicc, mivel nem lehet összehasonlítani a sportolók, meg a 60 évesek c-vitaminszükségletét, mégis már 50 mg a 100%-ot adja, ami egy bazi nagy röhej, mert lazán mehet 5-6gramm is gond nélkül. Ismerek oylan embert aki rákos volt, és meggyógyult c-vitaminnal. Ez kib*szott durva, és nem értem mért nem reklámozzák a tv-ben, valószínűleg annyira nem érdeke az orvostudománynak, mert ők inkább gyógyszerekben utaztnak. Mindenesetre a csávó napi 20gramm fölött szedett be c-vitaminból, tartósan, és nemhogy baja lett volna, hanem meggyógyult.
2009. júl. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2009. júl. 16. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!