Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Menstruációval kapcsolatban...

Menstruációval kapcsolatban lenne pár kérdésem! (? )

Figyelt kérdés

15 lány vagyok, és nemrég jött meg a havi bajom, így elég tapasztalatlan vagyok. Lenne pár kérdésem:


Amikor erősebb a vérzésetek még, hányszor szoktatok egy nap betétet cserélni?

Mit gondoltok a tampon használatáról? Szerintetek okozhat betegséget? Vagy inkább majd a későbbiekben használjak? Nekem nem hiszem, hogy bejönne a dolog.

Hány napig szokott tartani a vérzés?

Van, hogy naponta többször is megmossátok alul, ha van rá alkalmatok?

Nektek nem szokott véres lenni a bugyitok? Esetleg átázás, vagy ha elcsúszik a betét... Nekem volt már, és tök idegesít, hogy ezzel majdnem, hogy tönkremennek a klassz, szinte új bugyijaim.

Fürödnétek úgy tóban, vagy akár strandon, hogy kiveszitek addig a betétet amíg a vízben vagytok, majd átcserélnétek a bugyit, és betétet is tennétek? Vagy tamponnal esetleg szoktatok? Mondjuk én azt még nem szeretnék használni...


örülnék, ha mindegyikre válaszolnátok, és ha gondoljátok írhattok még pár információt, amit nem árt ha tudok!


2012. júl. 27. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Én már rég nem betétet használok, de volt olyan idő is:)

[link] Ezt használtam, mert ez olyan hogy kissé lyukacsos,így a vér lefolyik benne,apró gömbökké változik át és nem kell a vérben tapicskolni, hanem ez nagyjából higiénikusan.

Az, hogy mikor kell cseréni vérzéstől függ. Ha már tocsogsz és már nagyon véres a betét, én akkor cseréltem. De nem árt olyan 4 óránként.


2.Én tampont használok, 5 éve, szűzen kezdtem. Először remegtem meg minden, nem is ment fel. Még félévig betéteztem így inkább, aztán újra próbáltam a tampont és minden oké lett. Betegséget nem okozhat különösebben, elvileg a fertőzésnek van nagyobb esélye, mert az alvadt vér elkezd bomlani vagy vmi ilyesmi, de nekem nem volt ilyen problémám (még).


3.Nekem az igazi piros vér 3 napig tart, utána még párnapig barna folyásom van. Mióta fogamzásgátlót szedek 1 nappal megrövidült a vérzésem kb.


4.Van olyan, persze, de ha tampon használsz az elég valószínű hogy nem ken össze, így nem kell mosnod magad.


5. Nekem is volt már véres a bugyim ,de nem kell kidobni:) Ha a vér friss akkor hideg vízbe áztasd be, majd mosd ki a szokásosan. Ha nem friss,akkor Vanish szappannal dörzsöld be a vizes bugyit, hagyd rajta egy olyan 10 percig és mosd ki ahogy kell. Kétszer szoktam néha én is vanish szappanozni, úgy teljesen kijön.


6. Már fürödtem strandon meg uszodában is voltam mikor megjött, tamponnal természetesen. Előtte és utána rögtön cseréltem vízzel érintkezéskor. A lényeg hogy a madzagot azért ne lássák:) mert az ciki:D A betét nagyon rossz ötlet, az ázik, de vérfelfogó eszköz nélkül ha megvan nehogy vízbe menj! Szóval menstruációkor vagy tamponnal vagy sehogy kb a vizeskedés.


Ha van még vmi, akkor kérdezz:)


21/L

2012. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Amíg szűz vagy, használj betétet, utána nyugodtan áttérhetsz a tamponra is. Nekem kb. olyan 5-6 napig tart, de ez egyénenként változó. Ha van lehetőségem, menzesz alatt többször megmosakszom alul. Sajnos előfordulhat átázás, erősebb napokon én tampon mellett beteszek egy betétet is, biztos ami tuti. :) Szerintem menzesz alatt ne fürödj tavakban és strandon, mert fertőzésveszélyes lehet, plusz, a körülötted fürdők szerintem nem díjaznák.
2012. júl. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Régen használtam már betétet, de azért leírom még amire emlékszem :D


Először is a "havibaj" olyan rondán hangzik...

Továbbiakban:

Betétet nagyon sokszor kellett cserélnem egy nap, mert nagyon erős vérzésem van. És mindig is utáltam. Nappal még hagyján, bár akkor is volt, hogy elmozdult. Éjszakára meg mindig extra nagyokat vettem, mert féltem, hogy ha hason fekszem, akkor másnap nagymosás lesz :D Amúgy megtanultam csak hason aludni, úgy nem volt gond.

A vérzés általában 6-7 napig tart, de rosszabb napokon (pl. sok stressz) lerövidül akár 4-re is.

És volt hogy átáztam. Volt, hogy annyira erős volt, hogy a betét nem tudta elég gyorsan szívni...és hát tudjuk az eredményt.


Most lesz 7. éve, hogy tampont használok...és nagyon szeretem. Megfelelő használat mellett szerintem nem lehet elkapni tőle semmit sem. Éjszakára is azt használom, ilyenkor többször fel kell kelni kicserélni...


Azt nem tudom, hogy kell e szünetet tartani vele, vagy sem, én sosem tartottam (bár lehet rosszul tettem nem tudom...eddig nem volt belőle semmi bajom)


És ezzel azt csinálsz amit akarsz. Fürödhetsz is akár...és mindenek előtt diszkrét...amit egy betétről nem lehet elmondani...nagy is, meg ott a füle ami látszik, meg kényelmetlen is, meg zörög is....pfff. Most jöttem rá, hogy egyenesen gyűlölöm :D Meg különben is tanga párti vagyok, azzal meg nehéz lenne megoldani egy hetes vérzést :D


22/L

2012. júl. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja és természetesen én is szűzen kezdtem. Először fel sem ment, gondoltam áh hagyom a francba :D Aztán kb. nekem is egy fél év múlva volt egy orvosi vizsgálat az iskolában (olyan vetkőzős), hát gondoltam oda csak nem megyek betétben...akkor rászántam magam és felraktam :D (bár akkor valamiért könnyebb volt, lehet hogy a "szükség nagy úr" miatt) Persze akkor még nem voltak ezek a "Pro comfort" fajták, úgyhogy akkoriban nem volt valami kényelmes a felhelyezés...de hál'Isten piacra dobták ezt a fajtát is...

Ha valamiért mégis a tampon mellett döntenél, a kicsivel kezd és akár azzal a fajtával amit írtam...

2012. júl. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jól leirták az elöttem szólók. De semmiképp ne fürödj strandon ugy hogy nincs bent tampon. egyik az hogy undoritó. gondolj bele te szeretnél ugy fdürödni hogyí más vére belemegy épp melletted??? A másik meg hogy a mensi alatt nyitva van a méhszáj igy könnyü fertözést elkapni.
2012. júl. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja én pl nem szeretem a tampont csak ha strandolós program van épp és megvan, amugy sosem használom. valahogy nem is teszem fel jól, nyom, kicsuszik stb. mindig azt hiszem jol feltettem aztán általában kiderül, mégsem. na meg gyülölöm kihuzni az nagyon szar érzés. na meg valahogy eleve zavar hogy bennem van. Sokan szeretik sokan nem ez van nem vagyunk egyformák. én szüzen nem is tudtam feltenni egyáltalán, pedig próbálkoztam. Mondjuk nekem elve 3-4 nap az egész és abbol is csak 1 nap az erösebb. utána alig van már vmi. A lényeg gyakran kell cserélni mert igenis okozhat problémát, fertőzést föleg az arra érzékenyeknél.
2012. júl. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jaj, hát köszönöm szépen! Tampont egyenlőre nagyon nem szeretnék használni, pedig lehet, hogy kevésbé pepecselősebb, de egyenlőre még nem. Ma voltunk egy tónál, hát belemenni nem mentem bele, csak combig, pedig nagyon vonzott a víz! :(
2012. júl. 28. 23:27
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt még elmondom, hogy iszonyat sokszor, szinte mindig elcsúszik a betét a helyéről. Nagyjából ottmarad, de hátul, ott kicsit felgyűrődik, és van, hogy csak az miatt lesz véres a bugyim (amit ahogy tanácsoltatok hideg vízbe teszem, amint van rá alkalmam). Csak hát nem értem, miért? Rossz a betét ragasztós része? Mülleres, nem tudom mennyi volt, de amúgy nem is lenne vele más bajom. Viszont annyira drágán nem szeretnék alwayst használni.
2012. júl. 28. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!