Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek ha valaki megiszik...

Szerintetek ha valaki megiszik napi 2-4 liter flakonos bort (az a 4-500 Ft-os, amit a legtöbb alkoholista is iszik), meddig bírhatja a mája?

Figyelt kérdés
Ismerek egy ilyen személyt, hát agyilag nincs a toppon. De vajon a belső szervei mennyire díjazzák ezt a fajta alkoholt ilyen mennyiségben? Ő már kb. 20 éve iszik, de még él. Ha ismertek ilyen embert, akkor történeteket is szívesen olvasok :)
2012. júl. 30. 12:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha jó minőségű bort iszik ennyit az is alkoholizmus.És attól is kikészül a mája.Tévedés hogy az olcsó borok olyan nagyon mérgezőbbek lennének.Tablettás bor nem létezik az egy félreértés a bornak a legtöbb alkotórésze nem szilárd anyag ezért nem lehet tablettázni.Sokszor az ilyen borok kevesebb ártalmas anyagot tartalmaznak mint a jobbak.

Élelmiszervegyész

2012. júl. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A jobbak borral arra utaltam hogy az utóbbi években többször volt probléma márkásnak tartott pincészeti borokkal úgy kezelésre úgy adalékolásra tekintettel.
2012. júl. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


Nem említettem, hogy tablettás bor lenne, csupán azt írtam, hogy az olcsóbb flakonos barátai a minőségibb, drágább boroknak. A kérdésem arra irányult, hogy meddig bírhatja vajon az emberi szervezet ezt a 10% alkoholtartalmú bort (amiben feltételezhetően nem csak szőlő, hanem ízfokozók, és színezékek is vannak) napi 2-4 literes terheléssel számolva.

2012. júl. 30. 13:01
 4/13 anonim ***** válasza:

"feltételezhetően nem csak szőlő, hanem ízfokozók, és színezékek is vannak)"


Tudod ha megkérdeznél egy borászt tesz e ízfokozót és színezéket a borba azt mondaná hogy tesz.A legmárkásabb borokba is.A Tokaji aszú pld a színét és az ízét is mesterségesen kapja.És sok más bor is javítva van sűrítménnyel ami a színre és az ízre is nagy hatással lehet.Meg van határozva miből mennyit lehet használni és használják is.A leghíresebb szőlőtermelő területeken is vannak gyengébb évek, mikor javítani kell.Az egy közkeletű tévedés hogy az "ízfokozó" valami ördögtől való és egészségre káros anyag lenne! Amikor a főzéskor mazsolát használnak az pld 100%-os ízfokozás, és van még jópár.A chili bors vanilia és egyébb fűszerek használata is ízfokozás!

Élelmiszervegyész

2012. júl. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A kérdésemre még mindig nem kaptam választ :D
2012. júl. 30. 13:38
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
2-4l 10%-os alkoholtartalmú bor rendszeres napi ivása alkoholizmus és károsítja a májat idegrendszert egyéni érzékenységtől függően.Mintahogy az illető 20 éve teszi.
2012. júl. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2012. júl. 30. 14:08
 8/13 anonim ***** válasza:
A bor nem okoz akkora károsodást, mint azt sokan hiszik. Édesanyám laborban dolgozott 30 évig, több ezer ember vérét vizsgálta és akikről tudta, hogy rendszeres borfogyasztók, a májfunkciójuk kifogástalan volt, ellentétben azokkal, akik töményet ittak. Nem mondom, hogy ennyi bor egészséges és nem károsít, az idegrendszer nagyon is. Ezek az alkeszek általában attól halnak meg, mert baleset éri őket, nem a májuk mondja fel a szolgálatot, a borfogyasztók azzal a májjal még élnének 20 évet simán.
2012. júl. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azta, azt nem is gondoltam volna, hogy ennyi bor után is még olyan kifogástalan lehet a májuk az ennyi alkoholt fogyasztó embereknek. Én azt hittem, hogy aki ennyit iszik, annak biztosan gond lehet a májával. Az az ismerősöm, akiről szó van, ő mondjuk mindig hasmenéssel küszködik, de lehet, hogy akkor az csak valami mellékhatás lehet.
2012. júl. 30. 14:31
 10/13 anonim ***** válasza:
És honan tudja a laboros hogy 2-4 litert fogyaszt akinek a vérét vizsgálta?
2012. júl. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!