Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire hatásos a disulfiram...

Mennyire hatásos a disulfiram injekció az alkoholizmus kivédésére?

Figyelt kérdés
Milyen tüneteket produkál alkohol hatására, és mi van akkor, ha ezek a tünetek nem tartják vissza a pácienst az alkohol ivástól?
2009. júl. 24. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:

A disulfiram tabletta formában létezik, amit vagy szájon át szednek, vagy bőr alá ültetik be.

Ha a betegnek nincs elég önkontrollja, hogy a gyógyszer mellé ne igyon, akkor súlyos rosszullétet okoz.

Részletesebben:

"alkohol fogyasztására 2-15 perc elteltével többnyire állandó jellegű lüktető fejfájás és nyaki fájdalom, kipirulás, a kötőhártyák belövelltsége, esetleges vizenyője, izzadás, szédülés, hányinger, hányás, nehézlégzés, szapora légzés, szapora szívverés, szívdobogásérzés, mellkasi fájdalom, vérnyomásesés, zavart állapot jelentkezik. Ezek a reakciók egyénileg különböző erősségűek lehetnek és 30 perctől több órán keresztül tarthatnak. Súlyos esetekben, fokozott alkoholfogyasztás után kifejezett vérnyomásesés, ájulás, szívritmuszavar, szívinfarktus, szívműködési elégtelenség, légzési működés csökkenése, agyvizenyő, az agyhártyák vérzése, görcsök, eszméletvesztés fordulhat elő. Hirtelen haláleset is bekövetkezhet."

2009. júl. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és a kérdés második felére az egyszerű válasz: elviszi a mentő.
2009. júl. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem véletlenül az injekciót kérdeztem, mert párom azt kapott, és elméletileg 1 évig tart a hatása.

Bár gondolom a lényegen nem változtat, a tüneteket illetően.

Köszönöm a válaszod.

2009. júl. 25. 13:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Injekcióról nem tudok, nem lehet, hogy csak a tablettát "szúrták" be a bőr alá? Mindegy, a hatás ugyanaz.
2009. júl. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bxxx Dxxx válasza:

Én az Antaethyl 500-at szedem a saját alkoholproblémám kezelésére (ha az ember ráiszik valóban szélsőséges "allergiás" tüneteket vált ki az emberből ahogy azt az előttem szólók már jelezték hozzászólásban korábban) viszont engem hosszú távon visszatart az ivástól... tehát valóban hatásos (ugyan nem emberbarát gyógyszer hosszú távon) de nálam működik... az alkoholizmus (egyéb leszoktatáshoz szükséges eszközeihez) pedig további információért kérem érdeklődjön bővebben a www.anonimalkoholistak.hu valamint (súlyosabb, hosszabb ideje fennálló alkhoholfüggőség kezelésére) a [link] weboldalakon. A függőbetegség kezelése úgy gondolom egyáltalán nem szégyen, inkább pont a rendszeres visszaesés a legkritikusabb pont bármilyen manapság sajnos elég gyakori függőségben, de ebben az általam fentebb megnevezett szervek (amennyiben Ön/Önök hajlandóságot mutatnak rá és a függőbetegség kérdéskörét KOMOLYAN! kezelik) bátran állnak rendelkezésére/rendelkezésükre.


Igenis VAN KIÚT!


FONTOS! Hosszázólásom segítő szándékú, kérem az adminokat NE TÖRÖLJÉK!


Arra meg, hogy mi lesz, ha valaki pl: az Antaethyl 500 mg tabletta szedése során továbbra is ráiszik, az sajnos hosszú távon kórházi kezelést von maga után az illetékes kirendelt kórház pszichiátriai osztályán 72 óra zárt körű megfigyeléssel egybekötve (kórházban dolgozom én is, ehhez kinek lenne kedve például? hát nekem biztos nem...)

2017. ápr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!