Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van mikor fel állok...

Miért van mikor fel állok akkor meg szédülök? Normális ez?

Figyelt kérdés
2012. nov. 1. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
ha csak akkor, igen. Ortosztatikus /magyarosan írva/ jelenség, átmenetileg a vérnyomás ilyenkor alacsonyabb de hamarosan kompenzálódik. Serdülőkorban jellemző, 25 néha 30 éves korra megszűnik.
2012. nov. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem is szokott lenni

14L

2012. nov. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ÉN 15/F
2012. nov. 1. 18:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 22 vagyok, de még mindig előfordul. Vigyázni kell vele, hogy ne legyen sérülés belőle. Minél lassabban kell felállni.
2012. nov. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is sokáig tartott, már rég dolgoztam.

Szerintem már 25 éves is elmúltam mire teljesen megszűnt.

Első vagyok

2012. nov. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De ez mivel magyarázható ? Fejlődik a sziv a szervezet ?
2012. nov. 1. 21:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Én anno voltam dokinál más jellegű problémák miatt, ahol teszteltek dolgokat... Ájulós is voltam/vagyok mellé, de se vashiány, se vérszegénység, se semmi. Kellett egyhelyben állnom 20 percig, hogy leesik-e a vérnyomásom és a hirtelen felállást is próbáltatták velem. Akkor is hirtelen leesett a vérnyomásom pár másodpercre. Tudományos magyarázatot nem tudok rá, régen elég durva ilyenjeim voltak, elsötétült egy pillanatra minden, meg kellett kapaszkodnom, nehogy elessek, aztán mintha misem történt volna. Mostmár inkább csak egy enyhe szédelgés, nem kell megállnom és várnom amíg "kitisztul" minden. Talán kinövöm végre. :)

Egyébként az ájulásaimra és a hirtelen vérnyomás leeséseimre egy enyhe szívprobléma lett a magyarázat. Azóta sem szedek rá semmit, elővigyázatos vagyok, ismerem már magam, tudom mikor közeleg az ájulás és azt is hogyan tudom megelőzni, tehát végülis ezt sem mondanám komoly problémának.

A felállás, megszédülés viszont minden háttér probléma nélkül is abszolút természetes lehet.

2012. nov. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!