Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van itt valaki aki nagyon...

Van itt valaki aki nagyon stresszes, ingerlékeny esetleg pánikrohamok gyötrik vagy depressziós? Ha igen akkor olvassa el lent, hátha valaki tud segíteni. Ti hogyan próbáltatok kimászni belőle? Rosszmájúak kíméljenek!

Figyelt kérdés
Nos a problémám: elég stresszes az életem, keveset alszom, és rosszul. Általában hajnali 3 előtt el sem tudok aludni, kisebb pánikrohamok nem hagynak aludni, mint pl légszomj,szívdobogás érzés, szédülés. A legnagyobb probléma az hogy egésznap ingerlékeny vagyok és szinte semmit sem tudok tolerálni, egy apró szóval is fellehet húzni. És a hangulatváltozások is gyakoriak. Egyszer sírok 2perc múlva már nevetek. Voltam orvosnál de én nem fogok antidepresszánsokat szedni, kipróbáltam és csak rosszabb lett, szóval ez nálam felejtős. Valaki aki hasonló helyzetben van tudna valami tanácsot adni? 24éves lány vagyok, félek a párkapcsolatom is rámegy erre az egészre, egyszerűen már képtelen vagyok örülni még a jó dolgoknak is :(

2012. nov. 16. 02:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, minden probléma forrása a stressz. Ez miat vagy ingerélkeny, gyakoriak a hangulatváltozásaid, nem tudsz elaludni, képzelt vagy valós betegségek tönetei, mint légszomj. Ki kell deríteni mi a stressz oka. Ha lehet, ki kell iktatni az életedből. Ha nem, akkor is le kell nyugtatni magad, mert ez csak egyre rosszabb lesz. Legyen két szabadnapod,(intézd el hogy legyen) és tervezz egy nyugtató hétvégét magadnak. Pl, magányos séta egy parkban, mp3 a füledben és valami lágy kellemes zene szóljon. Később egy ebéd, de ne valami nyüzsgő helyen. Otthon, vagy bárhol ahol nyugalom van és nem kell kapkodni. Délután egy jó kis vígjáték, vagy romantikus film. Nem baj ha unalmas és bealszol rajta, re azon stresszelj, hogy most meg kell nézni a filmet, ha úgy tetszik aludj egyet. Sőt, ne is kövesd a hétvégi tervet. Ha úgy érzed, változtass rajta légy kreatív. Csináld azt amit szertnél. Biciklizz egyet vagy túrázz. Este egy pihentető fürdő, gyertyákkal ismét kellemes zene. Ágy és alvás. Ne állíts be ébresztést. Ja, ha nem megy az alvás ismét jöhet egy film egy üveg bor kíséretében, az segít ellezulni kikapcsolni és elaludni. Másnap heveréssz sokáig, akkor kelj mikor tetszik, majd kicsit mozgasd át magad, egy könnyed kocogás vagy biciklizés a parkban, ülj le egy kicsit és figyeld az embereket és a madarakat körülötted. A nap további részét oszd be úgy ahogy jónak látod. Ez után a 2 nap után 100% hogy jobban fogod érezni magad, lecsendesednek a gondolatok nyugodtabb leszel. Áll neki és írd össze az összes tennivalót amit már régóta halogatsz. Minden nap csinálj meg belőle legalább 2-3 dolgot. Ezzel is csökken a stressz. Ha tudsz meditálj, ez a legjobb a stressz ellen. Nekem az álmaimat is visszahozta. Egyenlőre ennyit tudok írni, sok sikert!
2012. nov. 16. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia!


Keress fel egy megbízható kineziológust és megtanít kezelni a stresszt újra tudsz majd aludni és élhetővé válik megint az élet :) Nagyon sok sikert kívánok!!

2012. nov. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ugyanebben szenvedtem több hónapig a végén már pszichiáterhez kerültem, az meg csak adta a sok nyugtatót amitől csak rosszabb lett, a lényeg az ha valaki depressziós annak nagyon alacsony a magnézium szintje ami a legfontosabb hogy bird a feszültséget, és ezért vannak légszomj tüneteid. ha valaki sokat van számítógép előtt 3-6 órát attól is lehetsz feszültebb. A tüneteid közül nekem mind megvolt. Én szedem a MagneB6-ot (vitamingyógyszer). De amióta szedem a közérzetem is fokozatosan javul. A magnézium az amit a szervezeted nem tud magától előállítani, ez pedig megvan a hüvelyes ételekbe, gabonafélékbe, és a gyümölcsök közül a banánba. Hidd el ha ezeket fogyasztod jobb lesz minden, és próbálj meg pozitívan gondolkodni.
2012. nov. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves első, sajnos tudom az okát, de nem tudok túllépni rajta. A relaxálás pedig megint csak nem megy, mert olyankor mindig rámjön egy pánikroham. Nem bírok ellazulni akármit csinálok :(
2012. nov. 18. 03:21
 5/6 A kérdező kommentje:
A magneB6ot pedig kipróbálom! Mondták már mások is, de most rászánom magam, az legalább nem antidepresszáns, csak sajnos a gyógyszerek lenyelésével is van gondom, lehet inkább iható formában juttatom a szervezetembe-
2012. nov. 18. 03:23
 6/6 anonim ***** válasza:
12.28-as vagyok. Sok sikert remélem te is jobban leszel ahogy én is. még annyit hogy amikor rád jön a pánikroham nyugodj le és ne hagyd magad a félelemnek. Ilyenkor próbálj meg normálisan lélegezni ne kapkodva, és elmúlik. :)
2012. nov. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!