Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy a körmömön...

Hogy lehet, hogy a körmömön vitaminhiány jelei mutatkoznak, mikor rendszeresen szedek multivitamint?

Figyelt kérdés
A mutatóujjaimon és a hüvelyk ujjaimon lévő körmök végén kis fehér csíkok vannak, amik tudtommal az A vitamin hiány tünete. Akkor is van, mikor szedek vitamint, és akkor is, mikor nem, tehát túladagolás nem lehet. Van, amikor erősebben látszik egy ideig, és olyan is, hogy kevésbé. Kb 4 évvel ezelőtt vettem észre, és azóta folyamatosan van. Először azt hittem gomba, de aztán egyértelmű volt, hogy nem.

2012. nov. 23. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
semmilyen bogyó sem pótolja a vitamindús táplálkozást, ezen kellene változtatnod, vagyis leginkább a gyógyszer-orientált hozzáállásodon...
2012. nov. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1. a multivitamin tabletta nem gyógyszer

2. gondolod, hogy mindenkinek van pénze arra, hogy minden nap többször is egyen gyümölcsöt és zöldséget, amikben ráadásul alig van vitamin a termesztési módszerek miatt?

3. a vitamin táplálékkiegészítőket direkt arra találták ki, hogy pótolja a vitamin szükségleteket


Nem beszélve arról, hogy nagyon kevés embernél látok ilyesmit, és egyértelmű, hogy az emberek többsége egyáltalán nem táplálkozik egészségesen. Your argument is invalid.


Sorolhatnám még, de gondolom ennyi elég lesz.

2012. nov. 23. 20:52
 3/4 anonim ***** válasza:

jó, nincs igazam, akkor mondj más lehetőséget, de lehetőleg ugorj már azonnal a torkomnak is, légy szíves... az persze benned sem merült fel, hogy nem csak vitaminhiány, hanem genetika is lehet, vagy akármilyen belső probléma jele is mutatkozhat a körmökön, amikre a multivitamin nem jelent megoldást

az sem mindegy, milyen fajtát szedsz, és az életmódod még kevésbé tartozik a mindegy kategóriába

2012. nov. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az első kommentedet negatívnak véltem, ezért válaszoltam negatívan, főleg, hogy nem tudhatod hogyan táplálkozok, meg hogy "gyógyszer-orientált"-e a hozzáállásom.


Sosem szerettem a gyógyszereket és évek óta nem is szedtem. A napi tápanyagbevitelem viszonylag jó(fehérje, szénhidrát és zsír), hetente általában 2-3 napon keresztül csak házi teljes kiőrlésű kenyeret eszek hússal, a többi napon meg marad a hús, csak házi kenyér helyett fehér rizs vagy krumpli. Zöldséget maximum kb 5-6x eszek egy héten, banánt vagy egyéb gyümölcsöt is kb ennyiszer.


Felmerült bennem, hogy nem vitamin hiány miatt van, és pont ezért írtam ki a kérdésem. Az egyetlen dolog ami eszembe jutott, az az, hogy talán a zsírban oldódó vitaminok (köztük A-vitamin) felszívódásával lehet a baj. Multivitaminból Actival-t vagy Supradyn-t szoktam szedni. Az életmódom pedig rendkívül monoton. Vagy otthon vagyok és nem csinálok semmit, vagy iskolában, vagy edzek.


Arra gondoltam, hogy esetleg segíthet valaki, akinek volt ilyen problémája, vagy ért az ilyen dolgokhoz.

2012. nov. 23. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!