Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy működik a szívritmuszavar...

Hogy működik a szívritmuszavar megszüntetése?

Figyelt kérdés
Szívritmuszavarom van és az orvos kér nekem időpontot egy pesti kórházban, hogy megműtsenek. Anyám azt mondta, hogy ez nem olyan felvágós, szívkiszedős műtét hanem valami más de ő sem tudja, hogy mit fognak csinálni. Én tiltakozom de kiskorú vagyok sajnos. Inkább szednék életem végéig gyógyszert, minthogy kitudja mit csináljanak velem. Aki tudja az legyen már olyan kedves és írja le nekem. Meg, hogy fáj-e vagy az egész hogyan működik! Köszönöm!

2012. dec. 13. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy beütik, tehát mint amikor látsz ilyen újraélesztést, tudod, fog a doki két darab vasat, és abban áram van, ezt teszi a mellkasra. Van egy rokonom, aki már idős és volt már 5-6 ilyen beütése. Mert neki időnként elállítódik újra. És van, akinek ezzel nem sikerül megoldani a dolgot, akkor szoktak betenni pacemakert, de ez azért ritka.
2012. dec. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van valami új műtéti lehetőség a pacemaker beültetésére. Szinte járóbeteg ellátásnak számít. Úgy tudom csak a bőr alá ültetik be a pici készüléket.
2012. dec. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Valami olyasmit mondott a doki, hogy van akinél el tudják találni, van akinél nem. De nem tudom mit magyarázott. Itt meg úgy olvastam, hogy a combartérián keresztül szúrnak be valamit. Szóval ott? :|
2012. dec. 13. 14:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Nézz utána a google- ban az ablációs műtétnek, ha ilyen időnként jelentkező szapora szívműködés miatt csinálják valószínűleg ez lesz. Nekem nem csinálták, csak hallottam róla .
2012. dec. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ez nem a szivkatéterezés?
2012. dec. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Több dolgot kevertek szerintem. Én ki lettem most okosítva, mert egy családtagnál felmerült a probléma.


Az egyik dolog a pitvarfibrilláció. Ilyenkor a szívpitvar, azaz a szív "turbófeltöltője" nem működik rendesen, így a szív teljesítménye kb. a felére esik vissza. Ezt rakják helyre a "kiütéssel" (Windows-módszer: kikapcs-bekapcs). Ez persze nem végleges gyógymód, megint rákezdhet valamikor, és akkor újra ugyanerre van szükség.


A másik, a combon keresztüli katéteres verzió pedig azt jelenti, hogy egy hosszú, hajlékony eszközzel belenyúlnak a szív belsejébe, és ott a hibás ingerületvezetéseket kijavítják.

2012. dec. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De most akkor melyiket csinálhatják? Nem akarom azt a combos szart. Nálam ez 2x fordult elő, nem vészes. Egyszer kb 10 percig gyorsan dobogott a szívem de magától elmúlt, másodszor 1 óráig tartott ezért szóltam a szüleimnek, elvittek az ügyeletre és úgy kerültem kórházba. De a mentőbe fecskendőt fújattak velem meg ilyenek és elmúlt. Azóta se volt semmi.
2012. dec. 13. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!