Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kinek sikerült már kigyógyulni...

Kinek sikerült már kigyógyulni a pánikbetegségből és hogyan?

Figyelt kérdés

Minden megoldás érdekel... Mert ez így nem jó, ahogy most vagyok.

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2012. dec. 28. 13:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Bő 1 éve vagyok benne. Ebből kb. fél év volt, amig felismertem, hogy mi a bajom, míg minden mást kizártak.

Jelenleg járok állami pszhiátriára és állami pszhihológiára is. Az előző írt gyógyszert, de nem nagyon szedtem be őket, mert félek tőlük, a másik a lelkemet próbálja orvosolni, de még egyszer voltam csak, így sokat nem tudok róla mondani, de bízom a sikerbe.

Vannak jobb és rosszabb napjaim. A legutolsó nagy rohamom - ilyenkor úgy érzem egy napig is kitart a rosszul lét - dec. 26-án volt, karácsonyi ünnepségen, testvéremnél.

A megoldást, a kigyógyulást nem ismerem, de biztos, hogy nem szabad feladni a küzdelmet. Van úgy, hogy én is feladom ideig-óráig, de mindig új erőt veszek magamon. A roham alatt nem könnyű másként látni a világot, mint betegen. Szerencsére még ki tudok járni, nem félek a tömegtől, de érzem, hogy rosszul vagyok (enyhe remegés, mellkasi fájdalom, émelygés, hányinger, izzadás).

Megyek is relaxálni, hátha jobb lesz maholnap.

2012. dec. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

@ #11

Kitartás :) és sok sikert! :)

2012. dec. 29. 21:54
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Már elég régi a posztod, de kíváncsi vagyok sikerült túllendülnöd a dolgon?

Én most kerültem ilyen helyzetbe és szívesen beszélnék olyanokkal akik túlélték és leküzdötték.

Beszéltem dokival engem is leszűrtek semmi egyéb testi dolog nincs. Kapok naponta egy antidepresszánst, de amikor elkap egy-egy roham akkor néha úgy érzem jobb lenne meghalni vagy öngyilkosnak lenni. Mellette igyekszem sportolni és tanulok melózok, de jóval nehezebb úgy tanulni hogy van bennem egy leírhatatlan félelem érzés és nem tudom, hogy mitől félek. Ez teljesen kikészít néha nem bírok koncentrálni és jóval fáradékonyabbá tesz.

Azt szeretné tőled/tőletek kérdezni, hogy milyen tevékenységekbe vágtatok bele életmódváltás címszóval?

Nekem azt mondta a doki keressek szabadidős elfoglaltságokat mert csak a munkámnak élek. Sajnos nagyon kicsi a családom és párkapcsolatom sincs. Az utóbbin dolgozok, de manapság nem könnyű meg a pánikolás is csökkenti az önbizalmam nem tudom ki akarna egy pánikbeteg sáccal összeállni. Így ismerkedéstől is tartok eléggé. Amit igazából ha válaszolsz kíváncsi lennék, hogy milyen dolgokba vágtál bele? Jóga, meditálás bármi hasonló használ?

Nekem álltalában csak otthon vannak rohamaim. Utcára könnyen megyek melóban sincs vele baj. Igazából pihenni nem tudok, mert amint nincs lekötve a figyelmem akkor tör rám az egész. Ha dolgozok, vagy néha összejárok pár haverommal akkor nem. Nem is nagyon értik sajnos ezt az egészet.

Köszönöm előre is.! Nem szeretném feladni a küzdelmet és újra boldog és teljes életre vágyom, de jelen pillanatban úgy érzem csak a család miatt élek még.

2017. ápr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szia. En egy 27 eves lany vagyok ket csodalatos gyermek anyukaja. Nalam 7honapja van ez a panikbetegseg. Es elegge kikeszir. Jarok pszichiatriara es pszichologushoz is. Kaptam antidepresszanst napi 1 es nyugtatot is 3x1 de en csak egyet szedek. Eleinte volt 2 rohamom amikor elkezdtem a gyogyszereket. Azota nem volt hala Istennek. Nekem a kimerultseg valtotta ki mert a kisebbik gyerkocom nem aludt ejszaka. Voltam mindenfele vizsgalaton mire kiderult mi bajom. Addig mindenki hulyenek nezett meg hogy biztos kitalaltam. Persze ilyen szornyuseget tuti kitalalok. Nekem egy roham gomboc erzes a torkomban elont a forrosag es remegek. Nem tudom nalad mik a tunetek. De azt tanacsolom menj el orvoshoz es ne szegyelj segitseget kerni. Az orvosom szerint van kiut de akkor kezelni kell. Sok sikert. Ha kerdesed van irj nyugodtan. Jobbulast neked
2017. ápr. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!