Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Desztillált víz. Jó vagy nem?...

Desztillált víz. Jó vagy nem? Mennyire igen és mennyire nem?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Az egyik helyen istenítik, a másikon óvva intenek tőle. Na most mint laikus döntsem el, hogy kinek van igaza. Lehet hogy a közös nevező a megoldás, azaz nem rendszeresen fogyasztani desztillált vizet de néha nem árt sőt hasznos. De szeretnék tapasztalatokat, esetleg \'független\' szakértői véleményt olvasni.

Sok vizet iszom úgyhogy több mint kíváncsiság hajt az igazságra. Vagy elég ha csak felforralom? Abból nem lehet semmilyen baj? Előre is köszönném a hasznos válaszokat.


2009. aug. 26. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Még csak néha se fogyassz desztillált vizet, az nem arra való. De ahogy érzed :D Én szóltam..
2009. aug. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
43%
Ne sűrűn igyál belőle, mert így nem jutsz hozzá azokhoz az értékes ásványi anyagokhoz, amit a csapvizekben és ásványvizekben megtalálható. Előbb-utóbb minden sejtednek annyi lesz, és eljön érted a múló...
2009. aug. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Egyetértek.a desztillált víz fogyasztásra nem alkalmas,nem ivóvíz,a szomjuságot nem csillapitja,azt nem ivásra találták ki..
2009. aug. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
Úgy hívják, vízmérgezés. Hasonló a jelenség, mint ha sokáig ázol a fürdőkádban és kiázik a kezed lábad bőre, csak sokkal de sokkal durvábban és belülről!!! A gyomrodnál meg a beleidnék kezdődik aztán elkezdesz szétesni belülről kifele!
2009. aug. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

Engem is óvva intettek a deszt.víz fogyasztásától és joggal. A deszt.víz nem alkalmas ivásra, olyan hasmenést kapsz tőle, hogy csak na! A desztillált víz nem tartalmazza azokat az értékes ásványi anyagokat, amire a szervezetednek szüksége van! Bár, úgy tűnhet, hogy mivel (elvileg) tiszta vízről van szó, fogyasztható, de ez nem így van. Különféle helyeken alkalmazzák, mert elviekben nem lesz tőle vízköves pl. a párologtató.

Szóval desztillált vizet az autódba önts, ne poharadba! ;)

2009. aug. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Jól van, hát aki így lepontozgat, az csak igya literszámra a deszt. vizet, ha ilyen hülye, mást nem tudok mondani...
2009. aug. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mindenkit felpontoztam:) Szívesen várok még több véleményt.

Ivott már valaki innen desztillált vizet? Vagy ismer olyat?

Mert így nem tudhatom 100%-ra, magamon teszteléstől viszont elment a kedvem:D

2009. aug. 26. 17:35
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Én nyeltem már deszt.vizet pipettázás közben. De nagyon kicsit, bajom nem lett tőle :D De akkor sem ivásra van kitalálva. Ne igyál :D
2009. aug. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%

Jó lenne, ha utánanéznétek a dolgoknak, mielőtt válaszoltok.


Én a témába most ástam bele magam, mert elvileg a csapvízben női hormonok, fogamzásgátló stb van, erről még nem tudtam megbizonyosodni, de azt már tudom, hogy a desztillált víztől NEM HALSZ MEG ÉS FERTŐZÉST SEM KAPSZ, ahogy a csapvíztől kapnál.


Ismerek 2 deszt. víz fogyasztót. Az egyik egy éve issza, és csak azt. A másik 10 éve. Mióta azt isszák, bevallásuk szerint még náthások sem voltak. Viszont arra nagyon oda kell figyelni, hogy az ásványi anyagokat MÁSHONNAN BE KELL SZEREZNI. Gyümölcsök, zöldségek, vagy pl vasat májból, spenótból, babból...

2010. júl. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
18%
előző vagyok. Érdemes otthon deszt. vizet fogyasztani, mert előzőben említett személyek szerint a bolti termékek nem mindig jók. Ne kérdezd miért:S
2010. júl. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!