Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon pattanásos vagyok és...

Nagyon pattanásos vagyok és szinte mindenhol, mi lehet az oka és mit lehet tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és olyan 13-14 éves koromtól kezdve egyre több pattanás jön ki rajtam és az a baj, hogy szinte mindenhol. Nem csak az arcomon hanem a hátamon, vállamon, néha még intim helyeken is és egyre jobban zavar. Próbáltam már krémeket(orvos által felírtat is) de egyik se vált be, semmi hasznuk nem volt. Úgy gondolom nálam hormonális okai lehetnek mert amúgy rendszeresen tisztítom a bőrömet és a menstruációm alatt(előtt főleg) még több jön.

Erre kéne valami megoldás.


2013. jan. 4. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a bőrgyógyászhoz visszamégy, lehet hogy ad szájon át szedhető gyógyszert, vagy elküld hormonvizsgálatra.
2013. jan. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Endokrinológus, nőgyógyász ÉS bőrgyógyász együtt kell neked

A gyógyszer tényleg megoldás lehet, mint ahogy az étrend megváltoztatása is (nem arra gondolok, hogy ne egyél csokit)

2013. jan. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Erre, mint sorstárs, annyit tudok mondnai, hogy ha voltál nődokinál és nem talált semmit, ha nincs semmilyen belszervi betegséged, kivált rossz fogad, és nem vagy érzékeny csokoládéra, magvakra, akkor az IDŐ a legjobb orvos. Esetleg a szülés, de nem biztos.


Valószínűleg inkább férfias alkat vagy, fiús lány, és a hormonjaid is ennek megfelelőek. Tisztítsd a bőröd rendszeresen és ennyi. Nem sokat tehetsz vele, kivált akkor nem, ha a családodban már volt valaki vagy több ember is, aki hasonlóan hozzád nagyon pattanásos volt tiniként.

2013. jan. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
énis patis voltam, használtam krémeket, nem érnek semmit. aztán a rossmannban találtam egy sótömbböt. tökre mint a szappan, csak só. benedvesíted a kívánt felületet, simán megfogod a tömböt, bedörzsölöd, aztán fogat mosol, stb. kb 5 perc múlva megszárad és száraz törölközővel ledörzsized. nekem kb 3 nap alatt eltünteti. nemtom próbáltad-e nekem nagyon bejön meg semmi vegyszer és ilyen szarok:)))
2013. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!