Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van manapság olyan sok...

Miért van manapság olyan sok laktózérzékeny meg diszlexiás, diszgráfiás gyerek, amikor régen nem volt?

Figyelt kérdés
Olyanokkal beszélgettem erről, akik a '70-es, '80-as években voltak gyerekek, én a '90-esben, de akkor sem voltak.
2013. febr. 5. 10:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Laktozérzékenység és tehéntejfehérje allergia az nagy különbség. Igen vannak páran régen is voltak csak anyuka hiába látta, h a gyerek tiszta kiütéses, ekcemás, véres a széklete( tejf.all.) senki nem mondta, h a tejtől lehet, felnőtt korára sok betegséget okozhat, ha figyelmen kívül hagyják.

A másik kérdésed az is volt és épp elég baj, h nem tettek érte v ellene semmit. Borzasztó volt az ilyen gyerek az osztályban engem speciel zavart.

2013. febr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Igen, a laktòzérzékenség esetében a nem tolerált összetevő a laktóz azaz a tejcukor ami minden tejben ugyan az!Még az anyatejben is, egyedül a mennyiség lehet eltérő állatfajonként, ezért nem értem a mostani laktòzparát. Egyszerűen higítani kell a tehéntejet és kész. Míg a tejallergiánál a tejfehérje vált ki immunválaszt, ami abszolùt külonböző lehet a különböző eredetű tejekben. A kettò tényleg nem ugyan az, de itt laktòzròl volt szó.
2013. febr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mármint a még nem laktózérékeny gyerekeknek kell higítani a tejet természetesen, nem a már laktózérzékenyeknek, mert akkor már mindegy... Aki meg genetikailag laktòérzékeny az ígyy is úgy is az lesz felnőt korában. Lásd ázsiaiak, mert ott sokkal több a laktòzérzékeny mint Európában, amúgy az alkoholt sem nagyon bírják, itt látszik, hogy az enzimeken mùlik minden, meg a genetikán.Vagy lehet az a baj, hogy az ázsiai gyerekek túl sok alkoholt kapnak kiskorukban ezért alkoholérzèkenyek is lesznek.
2013. febr. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez az érzékenység és allergia érdekes dolog. A svéd és norvég gyerekek körében az allergia nagyon elhatalmasodott, pedig szinte steril környezetben nevelkednek. Pont ez a gond, nézd meg nálunk a kis putris nem idei barnulású gyerekeket, nem allergiásak semmire, ellenállóak, erősek. Pedig a szutyokban nőnek fel, és láss csodát, az immunrendszer megtanul minden ellen kiválóan védekezni. Nem az a megoldás, hogy mindentől óvom a gyereket.
2013. febr. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!