Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nemrég észrevettem, hogy a...

Nemrég észrevettem, hogy a végbélnyílásom mellett, kis kidudorodás van, szerintetek aranyér?

Figyelt kérdés
Ez a dudor nem fáj, nem éget, nyomásra sem érzékeny. Amikor megnyomkodtam, laza ruganyos volt. Szerintetek aranyér? Kenegetnem kéne valamivel? Wécézés közben sem szokott fájni szerencsére!
2009. szept. 7. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Háziorvos, vagy proktológus. Kellemetlen helyzet, de legalább ért hozzá. Nem érdemes totózni.
2009. szept. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Nem mindig aranyér szokott lenni, de még ha az se nagy baj. Ha nem okoz gondot, akkor nem nagyon kell vele törödnöd. Egyél rostdúsan(sok zöldség, gyümölcs, olajos magvak) és ne erőlködj wczéskor. Ne szülés legyen. Tejtermékek is okozhatják, legalábbis az én aranyeremet mindig előhozzák.

Természetesen orvoshoz is érdemes elmenni vele, de ha más panaszod nincs, akkor ő se fog mit csinálni.

Kenegetheted aranyér kenőccsel (gyógyszertárban igy kérheted, majd adnak oylat, ami nem vényköteles) vagy szedhetsz detralex tablettát, ami egy kicsit drága, de az aranyeres csomókat lelohasztja.

De a leglényegesebb a rendszeres, erőlködés nélküli kakkantás.

2009. szept. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ja, hány éves is vagy?
2009. szept. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi:) 21 és lány vagyok :)
2009. szept. 8. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!