Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit javasoltok a rossz alvásra?

Mit javasoltok a rossz alvásra?

Figyelt kérdés
Néhány hete nagyon rosszul alszom. A minden napjaim nem fárasztóak mert nem csinálok semmit ami lefárasztana. De még is este hat vagy hét körül már nagyon álmos vagyok. Könnyen elalszom,ezzel nincs gond. Jól is alszom míg éjjel fel nem ébredek. Mindig ugyanazokra a dolgokra kelek fel: rémálmok,a fülemet elalszom és fáj,kényelmetlen az ágy és a kispárnák,éhes vagyok,szomjas annak ellenére hogy lefekvés előtt ettem,ittam rendesen. Kamilla teát régebben próbáltam de nem vált be mert szapora szívverésem volt tőle. Altatót még nem próbáltam vagy egyéb gyógyszereket,és nem is szeretnék rászokni. 20/N
2013. febr. 18. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Jól is teszed,a szer nem megoldás.

először is próbáld ki, hogy ne egyél rendesen. Komolyan, én rájöttem, hogy nálam ez akkor van, ha lefekvés előtt bekajálok és sokat iszok. (mármint vizet) tuti, hogy amikor felébredsz, gondolkodsz a kaján és bármit megennél, ami ehető. Felejtsd el, ne gondolj rá. Egyél könnyen emészthető ételt lefekvés előtt, helyezd a párnáidat a lehető legkényelmesebb pozícióba. Fedezd fel mi az a fekvés, ami kényelmes. Ha nem fáradsz el, valószínűleg nem vagy eléggé fáradt. Készíts az ágyad mellé vizet, kekszet, hogy ne kelljen ezért konyhába menned, így nem megy ki az álmosság annyira a szemedből. Sokszor elég egy falat és mindjárt jobb. Ha felébredsz éjjel, ne gondolkodj, hagyd, hogy az agyad csak úgy önállósodjon, vagy próbáld felidézni mit álmodtál, mielőtt felébredtél, és meglátod, egyből elalszol. Amiket írtam tapasztalat.

2013. febr. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha ejjel felebredsz a youtubon csodaszep meditacios zenek vannak kb. 1 orasak, ezt kapcsold be egesz halkra, es igyal egy csesze mezes tejet, mert az idegnyugtato. Probald ki, meglatod nagyon jo.
2013. febr. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos a mézet ki nem állhatom. Arra is gondoltam hogy túl sok kólát iszok napközben meg elalvás előtt is,és emiatt. Most utóbb csak reggel ittam,utána már nem. Elalvás előtt ittam egy bögre forró kakaót,és ettem egy tejfölös zsömlét mert az könnyű kaja valamelyest. Gondoltam hátha ez beválik. Máskor éjjel többször felkelek,felriadok azokra amiket fentebb írtam. Most éjjel bár ugyanúgy voltak rémálmaim,de más egyéb dolog nem volt most probléma. És csak 2x keltem fel kb nem többször eddig. Viszont nem tudom hogyan "orvosolhatnám" a rémálmaimat,ugyan is mindig előző exemmel álmodom miközben egy vagy két nővel vagy akár többel jön velem szembe,én pedig oda megyek és mérgemben megpofozom. A helyszín mindig más,de az álom mindig ugyanaz. Mielőtt bárki azt hinné,van párom 1 éve,nem,egyáltalán nem gondolkodom rajta hogy mi lehet vele vagy bármi. Eszembe se jut. És ez azért aggaszt,mert ha nem jut ő eszembe akkor miért van az álmomban?! Elvégre mindig azt álmodjuk nagyjából amin aznap gondolkodtunk. Most utóbb éjjel viszont olyan lányokról álmodtam akikkel egymást ki nem állhatjuk,és ezt sem értem hogy ők miért jöttek képbe az álmomban,hisz még csak szó sem esett mostanság róluk vagy bármi ilyesmi. Egyébként meditációs zenék azok nem rosszak,de nem tudok ilyesmin elaludni. :/
2013. febr. 19. 07:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy elfáradva .
2013. aug. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!