Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas a GOT/ASAT értékem,...

Magas a GOT/ASAT értékem, azaz elvben a májfunkciós értékem, de lehet, hogy mégsem? Bővebben a leírásban.

Figyelt kérdés

Nos, minap vérvételen vettem részt majd másnap meg is lett az eredmény...kiderült, hogy magas a GOT/ASAT értékem, ami általában a májfunkciós enzimekre vonatkozik, de jelenthet szív és izom problémákat is.

Nos, itt jön közbe a kérdés... összefügghet ez az érték azzal, hogy nem rég (pár napja) kezdtem el konditerembe járni? Mert az első alkalomnál azért nem kicsit meg erőltettem izmaimat, utána pedig elég kemény izomlázam volt...


Remélem tud a kérdésemre válaszolni valaki, aki esetleg ez ügyben jártas. :)



2013. febr. 20. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Többi érték? GPT, gamma GT, CK? Mennyivel lett magasabb?
2013. febr. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

GOT/ASAT: 239 (5-40 helyett)

GPT/ALAT: 110 (4-38 helyett)

Gamma GT: 13 (normális)

CK: ilyet nem találtam...

2013. febr. 20. 19:16
 3/9 anonim ***** válasza:

ezt találtam:


A vázizom rendszert érő trauma, megbetegedés, fokozott izommunka hatására is mérhetünk magasabb értéket, azonban egy kiegészítő enzim az ún. kreatin-kináz (CK) vizsgálatával, elkülöníthető az emelkedés oka: máj- vagy egyéb izomrendszert érintő károsodás.

2013. febr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Összefügghet a kondizással az emelkedés,azért kérdezi az előző hozzászóló a CK emelkedést,mert az is emelkedik izomsérüléssel,ami törvényszerű az izmok terhelése során. Valószínűleg nem a májad beteg,akkor a többi májfunkciós érték(GPT,GGT,bilirubin) is emelkedett lenne.
2013. febr. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem szedsz vmi gyógyszert? Nem ittál a vizsgálat előtti héten alkoholt?
2013. febr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit nyugodtabb lettem...de azért fel vetem még az orvosnak is ezt a dolgot...:)



Allergia gyógyszert szedek, de ez korábban nem okozott gondot...alkoholt meg nem ittam már egy ideje.

2013. febr. 20. 20:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyugi! Alkohol és gyógyszer károsító hatásakor először a GGT érték emelkedik.
2013. febr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem fogyasztasz valami testépítő táplálékkiegészítőt?
2013. febr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kiderült neked azóta, hogy mi volt a probléma?

Én ma kaptam meg a leletemet, és azt mondta a nőgyógyászom, hogy borzalmasan rossz.Nekem is a GOT/ASAT és a GPT/ALAT értékem magas, mint neked volt. Májambulanciára kell mennem... hát megijjesztett. Azóta esetleg helyre állt az értéked? Köszi, a választ.

2014. júl. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!