Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy időnként...

Miért van az, hogy időnként 1-1 dobbanást kihagy a szívem? Elég ijesztő. :/

Figyelt kérdés
2013. febr. 23. 03:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Az mindenkinek van.csak az a különbség h mennyi.

Nekem is van!

Extra sistole a neve.engem olyankor lever a víz amikor kihagy és csa várom h újra dobbanjon de egy hétnek tűnik:D persze csak pármásodpercig tart

De én már megtanultam ezzel élni :) de javaslom h nézesd meg kardiológussal.

Nyugi! ;)

2013. febr. 23. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy tanuljon meg ezzel élni? Egyik ismerősömnek altatásban leállították a szivét és újra beindították mert szívritmuszavara volt és más nem segített, azt mondják meg is halhatott volna a műtét nélkül. Persze ez nem azt jelenti, hogy mindenki ilyen veszélyben van, csak szemléltetni akarom, hogy a szívritmuszavar nem játék!
2013. febr. 23. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
u nekem is van ilyen de csak vagy 1 eve (27 vagyok) a fraszt hozza ram :S
2013. febr. 23. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Mindenképpen elmegyek kardiológushoz, kb 1 éve fáj a szívem, emellett légszomj, szédülés...

16/L vagyok, nem "korai" még a szívbetegség? :D Mi lehet a bajom?

2013. febr. 23. 06:42
 5/17 anonim ***** válasza:
A szívbetegség nem korfüggő.... de ha fiatalon komolyan szívbetegség jelentkezik az valőszínűleg veleszületett dolog.
2013. febr. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
ja menj el akkor orvoshoz mindenkepp. nekem nem faj, nem szedulok meg legszomjam sincs. csak neha kihagy 1 utemet
2013. febr. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ezt Extrasystole-nak hívják,ahogy már előttem is mondták.És szinte mindenkinél előfordul,csak nem mindenki érzi egyformán. Nyugodj meg.teljesen ártalmatlan dolog,de nagyon ijesztő érzés. Amúgy a stressz,koffein,alkohol,nikotin fokozza. Egészen más a szívritmuszavar,amit "ki szoktak ütni".
2013. febr. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
nekem is "veleszületett" , megállapították ,hogy egy kis deformitás miatt, nem jól 'zár' a szívbillentyűm. az enyémet műteni nem lehet, mert az újat sem tudnák " máshova" tenni, nekem ezt mondták '91-ben.dolgozni nem tudok, már az idő is telt rajtam, most erről állapították meg, hogy ,"meggyógyultam" ( mehetek a sóhivatalba)
2013. febr. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Hát ennyi pénzért miért dobbantson annyit?
2013. febr. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Sajna ez nekem is van, most már 5-dik éve... pánik beteg lettem ez miatt, mert mindig azt hittem, h meghalok...sokszor bementem a sürgősségire is és azt mondták, hogy ez nem szívből eredő... hanem psychesen...

raktam rá EKG-ét, de olyankor sosem volt ez... kérdezte a kardiológus, h mit érzek akkor, amikor ez történik... mondtam neki, hogy kihagy és majd egy erőset dobban és olyankor kicsit megszédülök... általában a front, stressz hozza ki, van, mikor egy nap 10-20-szor is előfordul... volt, hogy 1 percben 8-9-szer is így vert... de a doki azt mondta, hogy állítólag nem halálos, mert ez lelki eredetű, úgy mondta, hogy extra szisztolé... de néha rosszul is vagyok, mert nem kapok levegőt, meg kicsit pánik ül rajtam. De közben terhes lettem és a kislányom, aki akkor még pocakomban volt, segített kicsit " helyre rakni " és a pánikbetegségből kigyógyultam, Hála a Kislányomnak! . 2011. januárjától nem vagyok pánik beteg... de ez a ritmuszavar megmaradt, van, mikor nagyon ritka és van, mikor napokig nem is jön elő... de valóban ijesztő tud lenni... remélem semmi komoly bajunk nem lesz, akik itt is írták, h nekik is van... Legjobbakat!

25/L.

2013. febr. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!