Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas vérnyomás?

Magas vérnyomás?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok. pár napja kezdtem érezni hogy mintha beteg kezdenék lenni. elmentem orvoshoz, azt mondta valami fertőzésem van, be van gyulladva a torkom stb... mondtam hogy fáj a fejem is. megmérte a vérnyomásom. arra nem emlékszem ott mennyit mértek, csak azt hogy magas volt. 2 napja mérem itthon és ilyen mértékek jönnek ki: 157/75/73... 4-5 éve nem nagyon sportolok mert műtve lett a térdem és azóta jóformán semmi... és még attól is egyből ideges leszek és izgulok ha meglátom a vérnyomásmérőt :S nagyon veszélyesek ezek az értékek? kedden megyek vissza dokihoz. felírom folyamatosan a mért értékeket

2013. febr. 24. 19:57
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
ezt kifelejtettem ha esetleg fontos lenne: 170 cm magas, vékony testalkatú vagyok
2013. febr. 24. 20:00
 2/21 anonim ***** válasza:
A 157 az bizony magas. beszéld meg feltétlenül a dokival.
2013. febr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

hát mindenesetre nem túl hasznos és egészséges

az a jobbik eset, ha a vérnyomásod állandó, és nem ingadozik, de hosszú távon szarba leszel:S

majd a doki elintézi, de szerintem próbálj ilyen relaxációs gyakorlatokat végezni.. a lényeg, hogy ne izgasd fel magad

mit sportoltál? azért az is befolyásolja.. mert ahogy nézem a pulzusod nem magas, csak az összehúzódó-nyomás

2013. febr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
fociztam 2 évig. kb az összehúzódó érték 140-160 között van... eléggé félek azért :s
2013. febr. 24. 20:04
 5/21 anonim ***** válasza:

jó, azért nem kell félni, apámank 200 fölött volt, és még él:D igaz volt 3 infarktusa, de 60 éves és 45 éve dohányzik:D


szóval.. foci.. hátigen, az agyonhajszolt életmód

ne aggódj, majd a doki ad vízhajtót, és akkor brunyálni fogsz, de alacsonyabb lesz:)

2013. febr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

"200 fölött volt, és még él:D igaz volt 3 infarktusa"


köszi, ezzel megnyugtattál :D

2013. febr. 24. 20:09
 7/21 anonim ***** válasza:
jóólvanna, de ott van, hogy cigizik meg öreg:D Te meg fiatal vagy, és ha sportember voltál, akkor nem cigizel:D
2013. febr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
de épp ezaz nem? :D már fiatalon ilyen?! bár nem tudom hogy ez életkorhoz kötött-e :| meg hát, sportember VOLTAM... 4 éve kb semmit nem csináltam... 2 perc futástól már meghalok
2013. febr. 24. 20:13
 9/21 anonim ***** válasza:

erre van amúgy hajlam

és nyugi, a férfiak 60-70%a érrendszeri megbetegedésekbe hal meg:D

de öregen!

nincs a családban szívproblémás? erre azért vannak hajlamosító gének

2013. febr. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
nincs, apámnak teljesen jó a vérnyomása, anyám pedig szülés után lett vérnyomásos, de semmi baj a szívükkel
2013. febr. 24. 20:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!