Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas vérnyomás?

Magas vérnyomás?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok. pár napja kezdtem érezni hogy mintha beteg kezdenék lenni. elmentem orvoshoz, azt mondta valami fertőzésem van, be van gyulladva a torkom stb... mondtam hogy fáj a fejem is. megmérte a vérnyomásom. arra nem emlékszem ott mennyit mértek, csak azt hogy magas volt. 2 napja mérem itthon és ilyen mértékek jönnek ki: 157/75/73... 4-5 éve nem nagyon sportolok mert műtve lett a térdem és azóta jóformán semmi... és még attól is egyből ideges leszek és izgulok ha meglátom a vérnyomásmérőt :S nagyon veszélyesek ezek az értékek? kedden megyek vissza dokihoz. felírom folyamatosan a mért értékeket

2013. febr. 24. 19:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

akkor lehet, hogy a túlfeszített edzések voltak a hibásak.. nem véletlenül esik néhány huszonéves focista össze a pályán..


nemtudom, hogy vissza lehet e állítani, de kezelni és kordában tartani lehet, bízd az orvosra:)

viszont ajánlom a pingpongot, vagy sakkot, mint sport:D

2013. febr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
de a focinak már vagy 5-6 éve :D azóta semmi. és sose volt nekem ilyen gondom hogy itthon is magas volt a vérnyomásom:| orvosnál mindig is az volt mivel utálok oda járni :D
2013. febr. 24. 20:31
 13/21 anonim ***** válasza:
és azóta mérted? lehet, hogy már régebben is volt, csak nem tudtál róla
2013. febr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
hát hébe-hóba. de amikor mértük mindig normális volt. most meg már alapból stresszelek a vérnyomás mérőtől -.- :D
2013. febr. 24. 20:37
 15/21 anonim ***** válasza:
A (nem versenyszerű)sport nem árt kifejezetten javasolt magas vérnyomásos betegeknek.Az értékeid nem túl magasak,de a korod előrehaladtával valószínűleg nőni fog,ha nem kezelik.Márpedig ez okozhat infarktust strok-ot.Az,h az egyik hozzászóló apukája(szerencsére) még él,annak köszönhető,h valószínűleg a szív melyik részén és mekkora területen történt az elhalás.Mindenképpen kezelni kell vérnyomásodat,ha rendszeresen magas!
2013. febr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Én 20 éves vagyok és nekem is magas, voltam belgyógyásznál és kardiológusnál is vele, most rendszeresen gyógyzert kell szednem, ha mindig ilyne magas akkor én elmennék orvoshoz, ez nem játék.
2013. febr. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm az eddigi válaszokat. mindenképpen elmegyek orvoshoz
2013. febr. 24. 21:18
 18/21 anonim ***** válasza:
Vegigzoldelhetned..;):D
2013. febr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
megy a zöld mindenkinek :D
2013. febr. 24. 21:35
 20/21 A kérdező kommentje:

ma reggel: 136/81/70

ezt másodjára mert az első mérésnél megint stresszeltem kicsit és magasat mutatott

2013. febr. 25. 10:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!