Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki már eleve vakon...

Ha valaki már eleve vakon születik, az álmaiban látja az embereket, hogy milyenek, hogy milyen az arcuk?

Figyelt kérdés
És látja a házakat, hogyan néznek ki a valóságban, és lát kutyákat, lát fajtákat, fajokat, pontosan úgy mint a valóságban, anélkül hogy valaha is látta volna őket élőben?
2009. szept. 11. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem értem, honnan látná, ha egyszer nincs vizuális emléke róluk. Gondolj már bele...
2009. szept. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hmm ez érdekes kérdés!

az elsőnek is lehet igaza, de akkor a vakok miről álmodnak??

attól, hogy soha nem láttak semmit, sztem ugyanúgy van képzeletük, amikkel próbálják elképzelni, hogy mi hogy nézhet ki.

j nem azt mondom, hogy megkülönböztetik a házimacskát a siamitól, de a tevét az egértől biztos...

mármint szerintem

2009. szept. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az álom nem csak képekről szól, ugyanúgy működik mind az 5 érzékszervünk. A vakok többsége pedig nem képzeli el képszerűen ,hogy hogy néz ki egy macska ( példánál maradva) mivel azt is meg kell tanulni, és ő soha nem tanulta a vizuális képzeletet. Tehát nem tudja , hogyan működik, mi az. Ezért valószínűleg nem látnak képeket álmukban.
2009. szept. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valószínűbb, hogy ők álmukban "csupán" hallanak, szagolnak, érintenek, érzeteket éreznek. Ha vakon születtek, akkor nem lehetnek vizuális emlékképeik, tehát nem is fognak álomkápeket látni.
2009. szept. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!