Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet könnyen legyőzni a...

Hogy lehet könnyen legyőzni a depressziót és a szorongást?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 21:00
 1/7 poiu ***** válasza:
0%
Könnyen? Gyógyszerrel.
2012. jan. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 homo ludensz ***** válasza:
37%
Mikor bent voltam a klinikán depis lévén jöttek csajok nevetgélve le a lépcsőn.Irigykedve néztem őket és akkor mondta egy betegtársam hogy csak gyógyszer kérdése és gondolom a mennyisége kit milyen hangulatba lehet hozni. Ez csak átmeneti megoldás lehet hiszen nem te önmagad vagy és a látogatóid csodálkoznak majd a legjobban azon akit helyetted látnak. Nálam még azt is észrevették hogy 1 szem rivotril helyett 2-őt szedettek velem.
2012. jan. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Először is úgy, hogy belátod, hogy könnyen nem lehet legyőzni.
2012. jan. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Attól függ, mi okozza a depressziót és a szorongást.

Sokaknak nem kell a gyógyszer!


Szükséges a napfény (télen szolárium), a rendszeres mozgás, a rendszeres társasági élet (legalább heti egy baráti beszélgetés).

Listázd ki, életed mely területe nyomaszt. Van, amikor a létbizonytalanság vagy egy krízishelyzet okoz szorongást, vagy épp a teljesítmény kényszere. Dolgozz ki lépéseket, hogyan oldd meg ezeket.


Vegyél pozitív gondolkodásról szól könyveket, vagy csatlakozz egy ilyen csoporthoz.


Fontos: ne zárkózz be magadba! Ha nem vagy képes ezekre, akkor kérj baráttól, családtól segítséget, hogy vigyenek el akár programokra, akár vegyék meg a könyveket.


Ne pszichiáterhez menj elsőre, hanem pszichológushoz. ( A pszichiáterek orvosok, és legtöbbször gondolkozás nélkül gyógyszereznek.)

2012. jan. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szorongás esetén foglald el magad valamivel, ami leköti a figyelmed, mozogj sokat, szokj le a kávéról, cigiről, ivásról, drogokról, gondold át a céljaidat. Az adósság és a függőben lévő, lezáratlan ügyek a legerősebb szorongáskeltő okok, ha ezeket sikerül kiküszöbölni, az a legjobb szorongásoldó.


Depresszióra pedig: sok fény, rendszeres testmozgás, társaságba járni, értelmes elfoglaltságot találni, jó táplálkozás (fémek és más nyomelemek, vitaminok pótlása), az alvás javítása stb.


Ha ezek nem segítenek, akkor lehet gyógyszerezni, mert akkor valami komoly baj lehet a szervezetben, de ez ne az első lépés legyen.


A depresszió természetes, de csak ideiglenes kezelési módja az alvásmegvonás. Nagyon hatásos, tud pár kellemes órát (vagy egy jó napot) szerezni, de átvirrasztott éjszaka után ne vezess autót vagy kezelj gépeket. Részleges formában is alkalmazható, pl. ha éjféltől 6-ig szoktál aludni, akkor kelj fel 3-kor.


Hosszú távon a pszichoterápia is segíthet megváltoztatni a hibás gondolkodásmódot, ami a "depressziót" eredményezi. Ezen kívül ott vannak a gyógyszerek.

2012. jan. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Lehet kapni napfény lámpát 10000 lux erősségűt erre a betegségre. Napi 90 percet kell előtte tartózkodni.
2012. jan. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nyáron lettem depressziós. Fény annyi, mint a tenger. Ráadásul a konkrét okát ma sem tudom. Mire jött az ősz, ( cca 3 hónap) gyógyszer segítségével el is múlt. Szerintem épp a gyógyszeres kezelés a nem "ripsz-ropsz", hanem az ilyen bevilágítós, meg gyógytornás . Lehet, hogy enyhébb esetben hat ez is ( meg az ima is) de ha már a betegség beleszól a fiziologiai működésbe, akkor inkább a pszichiáter, meg az ő szerei.
2012. jan. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!