Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Dadogok. Inkább a magánhangzók...

Cinti016 kérdése:

Dadogok. Inkább a magánhangzóknál fordul elő. Mit csináljak? :/

Figyelt kérdés

Már nagyon idegesít, és eszméletlenül rossz. A legidegesítőbb a dologban, hogy nem tudom mi lehet az oka, ami kiválthatja. Na szóval.. megpróbálom érthetően és röviden leírni. A suliban, és néha itthon is dadogok.. mikor például órán elkezdünk olvasni történetet, költőknek verseit, folyamatosan beledadogok, és nem tudom kimondani. De ez inkább a magánhangzóknál. Most 8.-os vagyok. Nemsokára ballagásom lesz. Félek attól is, hogy ott is belesülök, és nem tudom kimondani az egészet! :( És vasárnap konfirmációm lesz! Ott főleg vannak ilyen szavad ( Isten, Urunk, Örök, stb..) Annyira lelki letargiába vagyok, hogy ott a sok ember előtt leégetem magam ezzel.. De ez már kb 2.-os korom óta van. Kérlek segítsetek, hogy esetleg mivel lehet ezt legyőzni, mert nagyon zavar, és néha már sírógörcs is rám tör emiatt. :/ Tiszta ideges szoktam lenni. Segítsetek, kérlek adjatok tanácsokat, mivel lehetne ezt csökkenteni! Köszönöm!! Nagyon fontos lenne.


15/L



2013. máj. 13. 21:24
1 2
 1/14 anonim válasza:
Láttad a Király beszédét? Egyébként erre a sok beszéd a legjobb. Meg ha megakadsz, keress egy szinonímát, hogy folytonosnak hasson a beszéded. Esetleg ne gondolj a beszédre, csak csináld.
2013. máj. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy fontos, hogy nyugodt maradj. Logopédusnál nem jártál még? Lehet, segítene.
2013. máj. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Gyermek- és ifjúsági pszichiáter tudna neked segíteni. A dadagásnak mindig oka van (az idézett filmben is volt, a kirélkyt nagyon csúnyán bántalmaztál lelkileg (az apja) és fizikailag (az egyik dadája).


Mnej el és kérj segítséget. Én is dadogtam.

2013. máj. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Bocs az elütésekért, késő van és fáradt vagyok.
2013. máj. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálam 15 év után derült ki, hogy egy idegrendszert is érintő betegség okozza a dadogásom de számtalan oka lehet még. Léteznek különböző segédprogramok pc-re, mobilra is amelyek akár meg is szüntethetik a dadogást amíg használod, gyakorlásra is kiválóak, itt egy próbaverzió (fejhallgató és mikrofon kell hozzá): [link]
2013. máj. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Nem voltam még soha logopédusnál.. De ezt a dadogást mi válthatja ki? Mert őszintén nem tudom. :/ De annyira rossz..néha még a fiúk is kinevetnek és rosszul esik nagyon. De már az óra elején is pl szoktam az ujjaimat "tördelni", mert már tudom előre, hogy megint dadogni fogok, újra és újra..:// Nagyon elegem van már..
2013. máj. 13. 22:59
 7/14 anonim válasza:
És ha nem gondolnál rá.
2013. máj. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A dadogást kiválthatja nagyfokú belső feszültség, a hosszútávú stressz, esetleg traumák.
2013. máj. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha leginkább csak stresszhelyzetben jön elő a probléma, akkor az valószínűleg pszichológiai hátterű. Pszichológus segíthet, és sok-sok gyakorlás. Olvass fel otthon, a barátaidnak, stb. Tanárokkal is érdemes lenne beszélni, hogy először inkább csak rövidebb,pár mondatos szövegeket bízzanak rád, aztán ha az jól megy, fokozatosan lehet növelni a mennyiséget. Ha direkt hagynak mindig felsülni, akkor még nagyobb lesz benned a stressz, úgy meg nehéz ezt legyőzni.
2013. máj. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Már annyiszor próbáltam valahogy leküzdeni, nyugodtnak lenni, nem izgulni pl órák előtt.. de úgy érzem, nem megy, és nagyon kiborít. :/
2013. máj. 14. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!