Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni pár dologban?

Tudnátok segíteni pár dologban?

Figyelt kérdés

Őszintén nem teljesen tudom, hogy hova kerüljön inkább ez a kérdés. Sport, Szépség, Fogyókúra, Diéta, stb...

Egy dologról szeretnék kérdezni, mert most elég sok dolog utána néztem, és most elég sok dolog rám zúdult. Szóval, az aerob, és a kardio sportal, vagy mozgással nem vagyok igazán tisztában, pedig amint mondtam utána néztem pár példányban. Azt is láttam hogy e mozgás végezve, oda kell figyelve, amolyan diétás étkezésre/igényes étkezésre, mert afajta izom csökkenés/vesztés jöhet elő. Szóval ennek a diétának is utána néztem, és amint elkezdtem olvasni, egy kicsit ledöbbentem, hogy mennyi mindenre kell odafigyelni. Számolni kell, (az nem okoz gondot, nem ez a problémám) és minden fajta részlet, hogy miből mennyi, stb... ez úgy összezavarja a dolgokat, vagy ez nem is olyan bonyolult? és ez a diétás étkezés, ez kiknek/kinek való? esetleg mindenkinek? vagy aki fogyni akar? vagy aki kemény edzést/testépítést végez? Mert olyanról is mintha olvastam volna, hogy ez azoknak is kell/való, akik aerob, vagy karido mozgást végez, ezt sem értem hogy miért. Meg a diétához visszatérve ez a sok tápanyag számolgatás, hogy miből mennyi, hogyan, meg hogy milyen mennyiségben/formában és hogy mikor vigyük be, ennek az értelmét sem értem. Mert ÉN SZERINTEM, elég, ha csak változatosan táplálkozunk, odafigyelve, hogy mit, és mennyi eszünk belőle, és hogy mikor. Ja és, annyi, hogy most én elkezdtem edzeni amolyan DVD-s edzés tervel, hetente 5x csinálom, és hogy nekem is akkor kéne ilyen, meg amolyan diéta, erre meg arra odafigyelve? Meg mellé kb hetente 2x-3x, (ha sikerül a tényezők miatt, mert pl eső utána tele van szúnyoggal) kijárkálok egy nem messze tőlem, kb 1 km-re lévő kis kastély park-ba, és ott szoktam a szüleimmel, vagy épen a haverokkal kijárkálni focizgatni, kosarazgatni. Esetleg nem viszem túlzásba a dolgot? Mert most rám jött a mozgás kedv. És most azt is elhatároztam hogy kevesebb édességet eszem. (itt most azt lejegyzem, hogy nem vagyok túlsúlyos, nem arra akarok célozni az egésszel, csak érdekel). Valamit esetleg túlzásba viszek, vagy nem jól csinálok? esetleg kéne valamit még tennem/bővítenem ehhez? Mert most azt is észrevettem magamon, hogy a combom elég vaskos, de nem zsíros. Vagy nem tudom, hogy az-e. Mert ha elkezdem feszítgetni itt-ott, vagy befeszítem, és megnézem, megfogdosom, akkor elég keménynek tűnik. Esetleg ez lehet, hogy sok izom van rajta? Bocsinat a sok kérdésért, de most ez így érdekelne, Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2013. jún. 24. 17:22
 1/6 A kérdező kommentje:
Még ezt lehagytam: 15/F
2013. jún. 24. 18:13
 2/6 poiu ***** válasza:
Ha az édességet és a keményítőt kiiktatod, akkor nem kell kalóriát száolgatni. Egyél sok zöldséget és húst. A mozgást teljesen jól csinálod, erősödni fogsz, nem leépülni.
2013. jún. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A diéta szó jelentése: megtervezett étrend. Ahány cél, annyiféle diéta létezik, értelemszerűen máshogy kell ennie egy fogyni és máshogy egy erősödni kívánónak.

Van az az unalmas mondás, hogy az vagy, amit megeszel. Szar, de így van. Ha igazán értelmes eredményt akarsz, akkor muszáj vagy _ennyire_ odafigyelni, emrt amit mondasz, ez a " változatosan táplálkozunk" a legnagyobb kamuduma, mert igazából nem is jelent semmit, annak meg nincs alapja, hogy hétfőn tésztát kell enni, kedden meg levest. A lényeg, hogy a szükséges tápanyagok meglegyenek a kellő mennyiségben, a hajtogatott "változatos étrend", ennek az eszköze, de ha megvan a cél, minek visszamenni az eszközhöz?

Amúgy "odafigyelve, hogy mit, és mennyi eszünk belőle, és hogy mikor." konkrétan pont ezt jelenti a diéta, csak nem slendrián módon, hanem tényleg. Mert megéri. És az egészség nem annyiból áll, hogy nem eszel csokit tonnaszámra, mivel manapság annyi sok helyről jön a stressz (szmog, adalékanyagok, hang, életvitel, stb), hogy muszáj ellensúlyozni.

2013. jún. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! És a diétához visszatérve, hogy zajlik? Aki diétát folytat, vagy kezd, az folyamatosan ugyanazt eszi minden héten? Vagy esetleg minden hét elején, vagy az előző hét végén megtervezi a következő hét étrendjét, összeállítva a szükséges tápanyagokkal?
2013. jún. 24. 20:12
 5/6 anonim ***** válasza:
A diétaösszeállítás makrotápanyagokból történik, van egy 'pool', egy medence, ahol ezeknek a forrásai vannak, alapanyag ételek, ezekből variálja össze az ember az étrendjét. Persze érdemes megtervezni legalább pár nappal előtte a konkrét kajákat is, hogy ne lóhalálában kelljen kapkodni.
2013. jún. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, és a segítségeket! Ezt a részét értem már.
2013. jún. 30. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!