Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Káros lehet egy fiatal szervez...

Káros lehet egy fiatal szervezetére a súlyzós edzés?

Figyelt kérdés

1 hónap és 17 éves leszek. Kb. 1-2 hónapja kezdtem el edzeni. Sok helyen olvastam, hogy elv. megállok a növésben, és nem tesz jót az izmoknak sem. Ez igaz? Túl fiatal vagyok még hozzá? Hozzá teszem, hogy mindig akkora súllyal csinálom, hogy a 4x8, akár 4x10 utolsóját már alig bírom kinyomni. Szóval mennyire teszem tönkre a szervezetem?

(Nem szedek semmit, csak naturális edzés, valamint a gyakorlatokat helyesen csinálom.)



2013. jún. 30. 00:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Az izmoknak jót tesz, max az ízületeknek nem. A legjobb edzés a saját testsúllyal való edzés lenne, esetleg olvass utána. De nyugodtan eddz súlyokkal, 17 évesen nem korai, sőt... Csak arra vigyázz, hogy szabályosan csináld a gyakorlatokat és egyenes háttal emeld fel a súlyt a földről, lábból és ne hátból, mert ha ott elcseszed, akkor bizony akár örökre is fájhat a hátad. A növésben biztos nem állsz meg, tovább nagyon meg már amúgy sem nőnél sokat.

Sok sikert az edzéshez, csináld rendszeresen, de azért pihenni se felejts el közben! :)

2013. jún. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!