Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kezdjek neki a kondizás...

Hogyan kezdjek neki a kondizásnak?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok most szeretnék először kondizni... és nem tudom milyen gépekkel kellene kezdeni! És az is kérdéses számomra,hogy egy gépen mennyi ideig jó edzeni! Meg milyen tömegnövelőt ajánlanátok egy 16 évesnek?

2013. ápr. 21. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:

kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell:

[link]


Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben:

[link]


Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni.

Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél:

[link]

[link]



Edzés után pedig vagy tejsavóprotein + 40-50g gyors szénhidrát (pl dextróz, cabo x, Carb-F) vagy veszel kész tömegnövelőt, pl:

amiben a fehérjetartalom több, mint 30%. Több ilyen is van: Pro nutrition gfx8, Volumass35, Jumbo prof., dymatize hi protein gainer, Vip body deluxe all in one 2.0, Isomass extreme gainer, BSN true mass, stb..

2013. ápr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dolan válasza:
Amit Montez leírt az alapján el tudsz indulni, de ha még vannak kérdéseid, kétségeid, akkor ajánlom a Sárga kapszula című könyvet. Én is elolvastam, sokat lehet belőle tanulni, érdemes elolvasni.
2013. ápr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért is érdekel ennyire ezek mert ahova megyek terem ott nincs edző tehát nem tudok segítséget hívni vagy tanácsot kérni...stb.
2013. ápr. 21. 18:22
 4/4 anonim ***** válasza:

igen, érdemes elolvasni, linkelem is:

[link]

2013. ápr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!