Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha rossz a...

Mit csináljak ha rossz a szemem, de nem merem elmondani és nem akarok szemüveget a kontaklencsét pedig nem engednék?

Figyelt kérdés

2013. júl. 15. 01:50
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ennek nem szabad a tabu-temak koze tartoznia...

Igenis szolj otthon, mert szemuveggel megallithatod, h tovabb romoljon a szemed!

Miert nem akarsz szemuveget? Egy szep szemuveg tenyleg oltoztet. Az enyem mindenkinek tetszik, es dicserni szoktak.

2013. júl. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak suliban az órán veszem fel és rajtam kívül még 3 osztálytársam.1-en pedig mindig rajta van.Ja meg rajtam itthon is rajtam van de máshol nem.Még a suliban a szünetben sincs rajtam/rajtunk.
2013. júl. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezek az aggályok a szorongásaid miatt vannak. Ezeket kell kikezelni.
2013. júl. 15. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit érzel, hogy rossz a szeme. Azt tudod, hogy ha a szem "romlása" elindult, azaz látás élesség csökkenés következett be az magától nem fog megjavulni. Ha nem használsz szemüveget akkor csak tovább romlik és ha el ér egy bizonyos határt az orvos nem tud rajta javítani és annyit mond majd , hogy későn jöttél.

Kezdetben mindenkinek a szemüveg javasolt, hogy az agy ismét megszokja, hogy jól lát, csak később érdemes kontaktlencsére átállni. Ha csak az egyik szemen van látás csökkenés akkor elég csak azon viselni a kontaktlencsét / így olcsóbb is /.

Szóval ne várj tovább, mert a jó Isten ezt a két szemet adta életed végig és ebből kell gazdálkodnod. Ha meg kifutsz a javítható időből ez a szemed csak fénylátó, amolyan segítő szem lesz csak.

Bizonyos munkakörök betöltésénél is van határ a látásnál, illetve ha akarsz jogosítványt ott is.

Szerintem ne várj tovább, beszéld meg a szüleiddel.

Én is a szemüvegesek táborát erősítem, engem nem zavar.

Ja és tök jól látok vele :) És ez ugye nem egy utolsó szempont.

2013. júl. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat holnap kapom meg a szemüvegen meg a kontaklencsém ugyanis futok és ahhoz kel a kontaklencse! Mindenkinek köszi
2013. júl. 16. 10:43
 6/7 A kérdező kommentje:
Amugy másfeles a szemem!
2013. júl. 16. 10:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem is -1.5-ös szemem van. 4 évig titkoltam és jól megvoltam, de már nagyon kezdett zavarni hogy alig látok. Mindig kevesebbnek éreztem magam csak azért. Én sem mondtam otthon. Aztán vettem egy nagy bátorságot és nyáron elmondtam. Azóta nem érzem magam sérültnek, vagy kiszolgáltatottnak. Bár a szemüveget csak akkor veszem fel ha az iskolában a tanár kicsivel ír a táblára vagy egy barátomnál kicsi monitoron nézünk feliratos filmet, de megnyugtat a tudat hogy mindig nálam van és bármikor élesen láthatok vele. Szerintem neked is szólnod kéne. Én az enyémet szeretem is, mert menő keretet választottam. Az más hogy nekem a szüleim nem balhéznak hogy nem hordom. Valamint megfigyeltem hogy ha szemüvegbe vagyok az emberek sokkal kedvesebbek velem.

Én a helyedben elmondanám, de nem hordanám éjjel-nappal.

2013. nov. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!