Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egészséges életmód. Tudnátok...

C0r3 kérdése:

Egészséges életmód. Tudnátok segíteni? (alternatív verzió)

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 éves fiú vagyok. Kollégiumba járok. Hetente 2-3x edzek. (Fekvőtámasz,hasprés,húzóckodás satöbbi)

Elhatároztam, hogy amit nem tudok pótolni gyümölcsökkel bekapkodom tabletták formájában. Tudom, hogy ez alapból rossz ötlet, de se pénzem se időm minden nap friss gyümölcsöt vásárolni. Szeretnék tőletek tanácsot kérni a gyógyszernek nevezett készítményekről, vitaminokról.


Jelenleg ezeket a dolgokat szedem nap mint nap:

- Actival Energia

- Jutavit Szójalecitin

- Dr. Chen Patikás Q10+Omega3+E-vitamin

- 500mg-os C-vitamin

Amit szeretnék elérni: A napi vitaminszükségletem pótlása, idegrendszerem és érrendszerem erősítése, agy feltúrbózása. Nos nyílván nem értitek, hogy egy 16éves srácnak miért kell szójalecitin... Sajnos eszméletlenül lusta és hanyag vagyok. Csak így tudok hatásosan tanulni rövid idő alatt (30p-1óra) úgy, hogy 4.8-9 legyek az ország toppos gimnáziumában.

Nagyon hálás lennék,ha valaki segítene lecserélni ezeket a termékeket valami hatásosabbra, illetve minőségibbre. Az is elég nekem ha a terméket támogatjátok. Sajnos nem vagyok tájékozott halolaj stb. terén. Köszönöm szépen mindenkinek a véleményét előre is!

További szép estét nektek!



2013. okt. 19. 22:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos ma már a zöldségekben gyümölcsökben nincs elég vitamin, ásványi anyag, így nem tudnál annyit enni belőlük, hogy bevidd a szükséges mennyiséget.Nézd meg Dr Márai Géza professzornak az előadását,ő 1966 óta kutatja a témát.Érdemes egy gyártó termékeit fogyasztani, így egymás hatását is fokozzák, csak minőségit, gyógynövény, illetve természetes forrásból származzanak.Én és a környezetem is ilyeneket fogyasztunk. Az árok nem olcsó, viszont hatásosak. Ha pl a magyar olimpikon júdósoknak és más élsportolóknak is segítenek, akkor nekem is megfelelnek. Ráadásul még meg is kereshetjük az árukat.
2013. okt. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszod. Annyit kérhetnék még, hogy linkelsz pár terméket ? Sajnos nem tudom melyik gyártót válasszam, és jelenleg nincs elég internetem ahhoz, hogy megnézzem az előadást.
2013. okt. 19. 23:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Halolajról

[link]


Annak a bizonyos cégnek a halolajkapszuláját úgy hívják, hogy Omacor.

2013. okt. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az origos cikk alján találtam egy ilyen hozzászólást.

"Végeztem egy kis "kutatómunkát: az említett szer az Omacor névre hallgat.

Na most, a köv. mellékhatások szerepelnek a papírjában:

Gyakori mellékhatások (100 közül 1-10 betegnél fordul elő):

- gyomorproblémák, emésztési zavar (diszpepszia),

- hányinger.

Nem gyakori mellékhatások (1000 közül 1-10 betegnél fordul elő):

- hasi fájdalom, ill. gyomorfájás,

- túlérzékenységi reakciók,

- szédülés,

- ízérzési zavarok,

- hasmenés

- hányás.

Ritka mellékhatások (10 000 közül 1-10 betegnél jelentkezik):

- fejfájás,

- akne,

- viszkető kiütések,

- a vércukorszint megemelkedése,

- májműködési zavarok.

Nagyon ritka mellékhatások (10 000 beteg közül kevesebb mint 1-nél fordul elő):

- véres széklet,

- alacsony vérnyomás,

- az orrnyálkahártya kiszáradása,

- a bőrfelületből kiemelkedő, vörös kiütés (csalánkiütés),

- vérképelváltozás.

Már bocs, de egy "mezei", sz..os halolajkapszula esetén is mellékhatások tömkelegével kell számolni? Nem tetszik ez nekem, bármennyire is "tiszta" a szer..."

2013. okt. 20. 00:18
 5/10 A kérdező kommentje:
Mi a véleményetek erről?
2013. okt. 20. 00:19
 6/10 anonim ***** válasza:

Elérhető a gyártó innen Magyarországról is. Mi lenne, ha őket keresnéd meg ezzel a kérdéssel kapcsolatban? A legjobban ők tudnak válaszolni, mi itt mind csak feltételezünk.


Egyébként mellékhatása mindennek van, aminek hatása van. A vesekövemre egyszer kapszulát írtak fel, összesen két gyógynövénykivonatot tartalmaz, azt kész. Annak is fél oldalas mellékhatáslistája volt. Mindenre lehetsz érzékeny, és az, hogy a lehetséges mellékhatásokat odaírják, szerintem inkább pozitív, mint rossz.

2013. okt. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Halolaj ügyben nézz szét inkább az iherben, mert ott sokkal jobb árak vannak mint Magyarországon bárhol, a szállítási költség meg minimális, ráadásul az első rendelésből 10 dollár kedvezményt kapsz.

[link]

Meg még valami normális adag D-vitamin kellene neked:

[link]

2013. okt. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát ez jó vicc, a belinkelt halolaj 6000 forint + szállítás + áfa, és 3 hónapra elég. Hát, ilyen árú terméket Magyarországon is találsz bárhol.
2013. okt. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1, 5400 Ft 320 db 1200mg-os kapszula. Itthon két 90 darabosat nem kapsz ennyiért.

2, Áfát nem kell fizetni 60 dollárig, se vámot.

3, A szállítási költség 4 dollár, ami nincs 1000 forint, egy 60 dollár körüli megrendelésnél elhanyagolható.


De ha tudsz jobbat, linkeld be kérlek, mert én is kíváncsi vagyok minden lehetőségre.

2013. okt. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Omacor 1000 mg-os lágykapszula és az FLP között vacilálok. Rendelni sajnos nem szeretnék, szóval az utolsó lehetőség kivan lőve. A béres q10et fogom szerintem megvenni ezmellé. + A jutavites szójalecitin. Multivitaminból végképp nemtudom milyent vegyek. Actival Energia szerintem ki is van zárva,mert az L-karnitin bizonyítottan rossz a szívre. (Ugye ez van a vöröshúsban is) Ezek mellé még szeretnék ásványi anyagot vagy cetebe c-vitamint szedni. Ez így jó összeállítás? Illetve majd még légyszíves ha tudnátok tanácsoljatok valami jó multivitamint. Lehetőleg ne olyan legyen amiben mindent belőttek 100%ra és az úgy nekik jó.. Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2013. okt. 20. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!