Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az ember miért nem képes...

Az ember miért nem képes nyitott szemmel aludni?

Figyelt kérdés
Itt most az érdekelne, hogy miért nem tud úgy pihenni az ember úgy, mint amikor csukva van a szeme? Jó biztos van egy két ember aki tud így aludni, de más ember miért nem? Mivel különb az ha be van csukva az ember szeme? Mert én úgy gondolom, hogy ezzel az ember csak annyit ér el, hogy nem látja a dolgokat!! Most ez lehet, hogy hülyén hangzik, de mégis érdekelne ez!
2013. nov. 28. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Mert pillanatok alatt kiszáradna.

2. Mert az agyunk még alvás közben is folyamatosan dolgozza fel a külvilágból jövő információkat. Egy apró kis fénypontocska a szoba sarkában is folyamatosan ingerli a csukott szemen keresztül is az agyadat. Ezek után szerintem magad is kitalálod mennyire lehet pihentető a nyitott szemmel alvás, amikor mindent látsz.

2013. nov. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ember képes nyitott szemmel aludni!
2013. nov. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, van, aki tud nyitott szemmel aludni, bár nem igazán értem, hogyan nem szárad ki a szeme és egyáltalán, minek.


Nekem evidens, hogy becsukom a szemem, ha aludni akarok, mert úgy sokkal könnyebb kikapcsolni az agyam tudatos részét, álmosan automatikusan is lecsukódik a szem... Még teljesen ébren és élénken is egészen más nyitott és csukott szemmel, akkor is, ha valami van a szemem előtt, amitől nem látok... Valahogy mélyebb, relaxáltabb állapotba kerülök úgy, kivéve persze, ha a körülmények ezt megakadályozzák.

2013. nov. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
én csak nyitott szemmel tudok aludni.. hogyha nagyon oda figyelek akkor alszok csukott szemmel.
2013. dec. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!