Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Levették a körmöm hogyan...

Levették a körmöm hogyan kezeljem itthon?

Figyelt kérdés
Belenőtt a nagylábujjamon a köröm a körömágyba és a sebészeten levették 4 napja. Egyszer kellett mennem kötözésre azóta itthon kezelgetem. Minden este átkötözöm, leöntöm bőven betadinnal, kenek rá tetránt és ennyi. Érdekelne, hogy aki volt már így mivel kezelte és meddig nem érte víz. Ti meddig kötöztétek be a levétel után? Meddig lesz fájdalmas? Nagyon rosszkor történt ez velem, pont a csizmaszezonban! :(

2013. dec. 23. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Kb. 7-10 nap alatt hámosodik úgy,hogy már nem kell kötözni és fájdalmas sem lesz,úgyhogy neked még van pát napod. A kezelést teljesen jól csinálod.
2013. dec. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Esetleg lábfürdő Hyperollal

Mindenképp kötözd át steril mullal

2013. dec. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerencsére már régen volt ebben részem, így nem emlékszem nagyon. Miután levették a kötést, már érhette víz. Amúgy neked nem kell kötözésre járnod? :O Nekem 3 alkalommal kellett, utolsó alkalommal nem kötötték be, és nem kellett vele semmit kezdenem.

Mikor magánba mentem, ott kaptam kötszert, és hálót, hogy át tudjam cserélni. ( mert 3 napig nem volt doki). Akkor mondta, hogy pár napig még vigyázzak rá.

Ha normálisan csinálták, nem lesz vele problémád :) Nekem a sebészeten tették először rendbe, 2 hónapig bírta :( Utána vissza kellett mennem, kaptam kenőcsöt. Rendbe jött, 2 hónap múlva nem tudtam cipőt húzni ( ez novemberben volt) Kicsípték a hólyagot, majd másnapra megint bedagadt :( Valentin napra kaptam a magándokit :D Ő gyönyörűen kipucolta, lassan 2 éve, és semmi gond vele :) Az utolsó műtétnél hatalmas hó volt :(

Jobbulást!

2013. dec. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!