Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi hálapénzt illik adni?

Mennyi hálapénzt illik adni?

Figyelt kérdés
Gerincsérv problémát fognak injekciósan kezelni. Mennyit illik ilyenkor adni?
2014. jan. 19. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha az állami egészségügy keretében zajlik, akkor ingyenes, mert a kezelés díját fizeti az OEP. Ha fizetős egészségügyi ellátást veszel igénybe, akkor csak a díjat kell kifizetni.

Ha az állami egészségügyi szolgáltatást veszed igénybe és mégis kényszert érzel, hogy adj, akkor előbb várd meg a kezelés eredményességének vagy eredménytelenségének kiderülését, és akkor fél- agy 1 év elteltével adj, amennyit gondolsz.

2014. jan. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%

Hálapénz - roma történet


Egy somogyi kórház szülészetén történt.


Egyik ismerősöm is a kórteremben lábadozott és a szülés után, szem- és fültanúja volt az alábbi esetnek, ő mesélte.


Népes, jól öltözött kisvárosi cigány család jött a kismamáért és a babáért a 4 ágyas kórterembe, hogy hazavigyék. A szülést levezető orvos is hamar előkerült - a szülés óta nem látták a szobában - és kezeit dörzsölve ott tüsténkedett a család körül, hogy ugye minden rendben volt, ugye, jó volt az ellátás, ugyebár, khm, meg hasonlók. Ekkor előlépett a családfő és nagy tisztelettel rövid mondókába fogott: egyszerű szavakkal megköszönte az orvos munkáját és átadott neki egy hatalmas díszdoboz desszertet.


Az orvos átvette a dobozt, de képtelen volt eltitkolni csalódottságát és kézfogás helyett lekezelően kicsattant:

- Jóember ilyenkor nem desszertet szoktak adni a szülésznek!

Nagy csend lett. Aztán a férfi csendben megkérdezte:

- Bocsánat, hanem mit?

- Aki elégedett a munkánkkal, az borítékot ad, kérem szépen! Hagyományosan ez illik. Maguk nem hallottak még erről? Pedig van maguknál szaporulat szép számban!

- Bocsánat, ne haragudjon doktor úr és mennyit szoktak adni a népek?

- Hát... 30-40.000 forintot.

- Értem, elnézést kérek, tudatlan vagyok, de megoldjuk azonnal, engedelmével visszakérném a desszertet.


Kivette az orvos kezéből a dobozt, felnyitotta és kivett belőle egy köteg 20ezrest, majd 2 darabot átadott a kővé vált orvosnak, akin látszott, hogy a rosszullét kerülgeti. A többit zsebre vágta és a család kivonult a kórteremből.


A többi kismama a takaró alá menekült, mert majd megfulladtak a röhögéstől.

2014. jan. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Urban legend. Imádom, mikor ilyen hülyeségeket nyomnak az emberek.

Tedd még hozzá a kávés sztorit is légyszi, arra is bukik minden hülye, aki elhiszi, hogy igaz.

2014. jan. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó!

Eszembe sem jutott, hogy igaz lehet! (de hogy vicces az tuti!) ;)


Csak úgy gondoltam, ez kvázi válasz a kérdésre!


El sem hiszem, hogy ha valaki leír valamit, azt mindenki készpénznek veszi és úgy gondolja, az írója (jelen esetben idézője egy vicc oldalról) komolyan gondolja!

Hiszen a politikusok is egy csomó dolgot leírnak! :D :D :D


(A kávésat még nem hallottam... ha nem ennek a kávé dobozos megfelelője akkor leírnád? :))


Jegyzem ha rajtam múlik az orovosok nem kapnak hálapénzt!

Megkapják a fizetésüket ahogy mi is, akik nem kapnak borravalót, hálapénzt...

2014. jan. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!