Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sajnos asztma miatt nem...

Sajnos asztma miatt nem sportolhatok és már kezdek elhízni. Olvastam egyik helyen, hogy a koplalás jó és máshol az írták, hogy nem. Diétázom már 3 hete. Mi a teendő a fogyás érdekében?

Figyelt kérdés

2014. febr. 6. 12:54
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Reggelire vajas kenyeret és teát (cukor nélkül) ettem.Aztán gyümölcsöt ( banán , alma )

Ebédre 2 merítökanál levest kevés kenyérrel.5 óra fele ugyancsak gyümölcsöket és már 6 után nem is ettem.

2014. febr. 6. 13:15
 12/17 anonim ***** válasza:

"Azt sajnos el kell fogadni, hogy minél többet és minél intenzívebben akarsz mozogni, annál több gyógyszerre lesz szükség, de nem lehetetlen"


Miért írtok hülyeségeket, ha nem vagytok vele tisztában???

Ez nem igaz, sőt mi több, csökkenti az asztmás rohamokat, a tüneteket, a beteget arra készteti, hogy használja a tüdejét, amit a gyógyszerek rontanak, mivel próbál elkényelmesedni, mert tágítja a gyógyszer.

2014. febr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
a banánt és a szőlőt kerüld mert rengeteg bennük a cukor és este se azt egyél akkor csak lassan felszivódó ch-t egyél pl kenyér vagy saláta.
2014. febr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
14 fiú 177 centi magas és 63 kiló.Nekem nem is a súlyommal van baj hanem az úszógumikkal
2014. febr. 6. 13:20
 15/17 anonim ***** válasza:
Esetleg járj konditerembe is. Ott jó formába hozhatod magad!
2014. febr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nehogy koplalj! Ha elhíznál az kevésbé ártana mint a koplalás...
2014. febr. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

13:17-es, vissza kellene venni az arroganciából, főként ha épp neked nincs fogalmad arról, hogy miről beszélsz.


Az asztma a kis légutak simaizomzatának rohamokban jelentkező görcse által okozott tünetegyüttes, és jellemző rá a légutak hiperreaktivitása. Ilyenkor a belélegzett levegő nem tud rendesen távozni, a tüdő túlfújódik.


1. A gyógyszerek a kis légutak görcsét oldják (tehát ezek kaliberét tágítják, nem a tüdőt magát, ahogy írtad - a tüdő térfogata éppen hogy a normálisra csökken vissza)


2. Sport közben víz távozik a légutak felszínéről, ami provokálhatja a rohamot. Akiknél a sport provokálja a tüneteket, és inhalációs szteroidokkal nem érhető el teljes kontroll, azoknál ki kell egészíteni a gyógyszerkombinációt. Akiknél kifejezetten a sport okoz tüneteket, azoknál a kezelés alapját jelenti az edzés előtt adott rövid hatású hörgőtágító (értelemszerűen minél többször edz, annál többször kell ezt is befújnia):


[link]


[link]


[link]


Az úszást azért tolerálják jól a betegek, mert magas páratartalmú levegőt lélegeznek be.


3. Nem találtam arra vonatkozó eredményt, hogy az asztmagyógyszerektől "ellustulna" a tüdő, azaz elhagyásukkor még rosszabb állapotba kerülne a beteg, mint az alapbetegsége miatt korábban is volt (az alapbetegség azonban potenciálisan életveszélyes gyógyszeres kezelés nélkül).


Ha ezzel nem értesz egyet, kérlek tételesen cáfold hiteles források megjelölésével. Ha nem tudod, akkor viszont gondolkozz el a stílusodon.

2014. febr. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!