Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Képtelen vagyok koncentrálni...

Képtelen vagyok koncentrálni és ezért nem megy a tanulás. Hogy lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Szerelmes vagyok, alacsony a vérnyomásom és fokozott mértékben depressziós is vagyok. Az iskolában ha az órán ülök vagy ha leülök tanulni, akkor figyelmem egyszerűen máshol jár. Képtelen vagyok bármire öszpontosítani. Gyakran azon kapom magam, hogy a többiek "ébresztenek fel" mert már megint elkalandoztam. Az akaraterőm az van, de az önmagában nem elég hozzá.

Hétfőn első órában lesz egy fontosabb témazáróm. Ami miatt elhatároztam, hogy péntektől vasárnapig tanulni fogok. Tegnap suliba se mentem, hogy legyen rá időm. Szombat este van és alig tanultam valamit, mert mindig volt valami ami elterelte a figyelmem..

Örülnék hogyha meg szórnátok tanácsokkal/tippekkel, hogy hogyan tudnék ezen változtatni! :(


15/f



2014. febr. 8. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Az alacsony vérnyomáson nagyban szokott segíteni valamilyen sport. Nekem is alacsony a vérnyomásom, lekoppan a fejem a könyv mellett, de ilyenkor megiszom egy nagy pohár vizet, helyben futok, súlyzózok kicsit, ilyenek. Ha meg a szerelem tereli el a figyelmed, akkor csináld azt, hogy most egy fél óráig csak a tanulás, aztán tíz perc ábrándozás a csajról, aztán megint fél óra tanulás, stb. Ezzel mintegy megjutalmazod magad a végigtanult fél óra végén.
2014. febr. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ez komolyan hangzik. Mi lenne, ha a tanulási szokásodon változtatnál? Pl.: órán rajzolhatnál a tananyaghoz kapcsolódó dolgokat, vagy épp azt, amin épp gondolkozol és így a tananyaghoz tudnád párosítani. Vagy otthon változatos helyeken tanulhatnál. Mindig más szobában. Rövid megszakításokkal, pl egy oldalt megtanulok a füzetből oda figyelve, elolvas-felmond, aztán egy 3 perces videó youtube-on aztán a következő. A lényeg a gyors és hatékony tanulási darabkák. Aztán sétálva és/vagy a kezedben valami tárgyat babrálva is kipróbálhatod a tanulást. Esetleg hangosan olvasva magadnak, eljátszva az eseményeket. Keress rá a tanulásmódszertan szóra a google-n és ott több megoldás van. :)
2014. febr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem mentél iskolába, pénteken. Ezt hogyan fogod igazolni? Ha meg amugy se tanultál, akkor mit csináltál? És miből gondolod, hogy neked van akaraterőd? Mert a leírt példa nem azt mutatja.
2014. febr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elsovel es masodikkal egyet ertek.


Probalj meg tobbet aludni, hatha az almossag is kozrejatszik.

2014. febr. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azzal kezdted, szerelmes vagy...


nos magamból kiindulva reménytelen az ilyen helyzet. majd, valamikor...rengetegen rontanak a jegyeiken...a tanár látja is, hogy miért..a szerelem az nem csak épít, néha buktat is.


azt kérded hogyan tudnál ezen változtatni... ahogy a fűnek sem tudod megtiltani, hogy tavasszal nőjön, úgy a szerelem ellen sincs hatásos(praktikus) szer...

erről az evolúció gondoskodott..


egy biztos, a lelked jól van összerakva.(normális vagy!)

2014. febr. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!