Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Olvassátok el komoly téma!...

Olvassátok el komoly téma! (CUKOR, SZÍV, VÉRNYOMÁS, SÜRGŐS SEGÍTSÉG KÉNE? )

Figyelt kérdés
Már 3 napja sok édességet eszem, pontosabban: Minden reggel 2 baton csokoládé, suli után 1-2 forró csoki, pufulec, 1 chips, mellete persze sokat mozgok. Biciklizem napi 5-6km-t és sok gyümölcsöt ettem mellé. Úgy érzem mintha túl sok lenne a cukor, kicsit hevesebben ver a szívem, mintha melegem lenne, de nem vagyok lázas, (mint amikor rámelekszik az emberre a ruha). Olvastam mintha a sok mozgás segít a sok cukor megemésztésére. Ez a problémám most, hogy túl sok cukrot vittem be a szervezetembe, mit tegyek hogy ez lemenjen, mozogjak, fussak pár km-t, biciklizés, milyen sport vagy mit tegyek hogy lemenjen a sok cukor?
2014. febr. 14. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
én inkább a túlzott fehérjebevitel miatt aggódnék
2014. febr. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Mi ebben a surgos?????
2014. febr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz fehérje bevétellel?, az hogy nem szeretnénk cukorbeteg lenni. És leszeretném ezt mozogni a sok bevitt cukrot a szervezetbe, vagy megelőzni valamivel. Nemtudom mit tegyek ellene
2014. febr. 14. 20:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A szervezeted fel fogja dolgozni, ha nem vagy cukorbeteg, akármennyi cukrot is ettél. Gondolod, hogy mások még nem zabáltak túl soha?

Egyszeri alkalomtól nem leszel cukorbeteg, csak hosszú évekig tartó rendszerességtől. Nem kell semmit tenned.


Pörögsz a sok cukortól, ennyi.

2014. febr. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4: Évek óta nem folytatom, ami komolyabb lenne, havonta 2-3 chips, mellette 4-5 csokis sütemény. Viszont Ez a pár nap alatt úgy éreztem túl sok cukrot vittem be és nem lesz jó vége. Ezért kértem segítséget, de köszönöm a választ! Esetleg ha elmegyek futni, vagy biciklizni mondjuk 15-20 km-t így estére nem segít feldolgozni a szervezetnek a mozgás?
2014. febr. 14. 20:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Te, ha 15-20km-t tudnál futni egyszerre, akkor mi a fenétől félsz? Gondolod, hogy pont a reggeli csoki meg a két forró csoki meg az 1 chips fog kinyírni? Ne őrülj már meg.


45 percnél többet hiába mozogsz most, az nem közvetlen vércukorból használ már. Ha ez megnyugtat téged, menj el 45 percet mozogni, mert egészséges, de igazából a problémát azzal fogod tudni megoldani, ha hagyod a szervezetedet dolgozni, igyál sok vizet, aludd ki magad, azt kész, holnapra semmi nem lesz.

Lehet, h ez neked szokatlan, de az ember időnként szokta túlzabálni magát cukorból, és igen, ezt lehet érezni, és nem, nem lesz tőle semmi bajod, ha amúgy egészséges vagy :)

2014. febr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. febr. 14. 20:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz bajod ettől az édességtől. Viszont fehérjét, gyümölcsöt, zöldséget, tejtermékeket is egyél. Próbáld meg a túl cukros ételeket visszafogni.
2014. febr. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!