Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az alvásparalízis alvási...

Az alvásparalízis alvási bénultság árt a szervezetnek?

Figyelt kérdés

Elég gyakran van.Havonta több is.Nyáron pedig majdnem minden nap.Lehet hogy a bulik es az alkohol hatasa. De hogy is mondjam.Engem nem zavar.Nincsenek hallucinációm,sose voltak,csak egyszerűen lebénulok fél percre miután elalszom (kozvetlenul utanna)

Kiskoromban nagyon rémisztő volt de most már egyszerűen semleges.Még csak nem is kényelmetlen.Az esetek többségében alszok tovabb,nem zavar.Vagy.megvárom az elmulttát és tv zek.Együtt tudok élni vele tulajdonkeppen nem is okoz semmi kellemetlenseget csak arra vagyok kivancsi hogy ez hosszútávon rongálja a szervezetemet?


2014. márc. 4. 19:35
 1/4 Zsuzsi94 válasza:
Tudtommal nem árt de ha már ilyen régóta van ilyen problémád akkor nem ártana kivizsgáltatni magad.
2014. márc. 5. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem árt. Tulajdonképpen ugyanez az alvási bénultság működik alvás közben is, mert különben álmodban rohangálnál a szobában, vagy kárt tennél magadban.


"egyszerűen lebénulok fél percre miután elalszom"

Ha már alszol, akkor pláne természetes.

Amúgy nem értem, a fél perc után mi történik? :)

2014. márc. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A fél perc után elmúlik és újra tudok mozogni,Vagy ahogy írtam, általában meg se várom míg vége lesz, hanem alszok tovább
2014. márc. 5. 16:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezek szerint mégsem elalvás után jön, mert akkor már nem akarunk mozogni. Gondolom elalvás előtt inkább. :)

A lényeg, hogy nem ártalmas, csak kellemetlen.

2014. márc. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!