Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egyre több a pattanás, kelés...

Egyre több a pattanás, kelés rajtam, miért lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 éves férfi vagyok. A hátamon már serdülőkorom óta van állandó jelleggel egy-egy nagyobb pattanás, az a jól begyulladt és mély fajta. Viszont mostanában egyre több és egyre nagyobb ilyen figyelhető meg, főleg a lapockáim és a vállaim környékén. Valamint a fejbőrömön is megjelentek ilyenek, persze kisebbek, de be vannak rendesen gyulladva. Az arcbőröm mindig is zsíros volt, de tisztítom arcradírokkal, arcmaszkokkal, gyakran mosom vagy törlöm át az arcom vízzel, törlőkendővel vagy arctisztító tonikkal. Így az arcomon most is csak el-elvétve fordul elő egy-egy, bár régebben kikezeltem, így csak mitesszeres volt.

Szerintetek mitől lehet ez? Furcsállom, mert a serdülőkoron túl vagyok. Tudom, hogy ezzel bőrgyógyászhoz kéne mennem, de nincs semmi szabadidőm, végzős vagyok az egyetemen. Most is suliban ülök.

(Azt megfigyeltem, hogy amíg szedtem Jutavit Multivitamint, nem volt ez jellemző. Mióta nem szedem, azóta kezdődött el.)


2014. ápr. 8. 14:36
 1/4 anonim válasza:
Szedd tovább a vitamint..vagy zuhanyozz gyakrabban..:DD
2014. ápr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A zuhanyozz gyakrabban dologra csak annyit, hogy én mániákusan szeretek tiszta lenni. Szóval ezzel nincs probléma. ;)
2014. ápr. 10. 22:30
 3/4 CastielART válasza:
Elso valaszolo, irto poenos voltal.;) kedves kerdezo! Egy ismerosom ugyanezzel a problemaval kuszkodik. Ajanlanam neked az ilcsi fekete szappanjat amely tartalmaz kent, szárit, es egyben gyulladas csokkento, kozmetikustol vagy neten megtudod rendelni. Atmeneti megoldaskepp tedd ki magad 30percre a napra, es suttesd a problemas feluletet, delutan 1-2 ig. Vagy pedig menj el szolariumba, ismerosomnek bevaltak ezek a dolgok. De ha nem vallnak be menj el borgyogyaszhoz, o tuti tud adni valamit ami segit. Ezt ne szegyeld, sok ember kuszkodik ilyen panaszokkal. Remelem tudtam segiteni. 16/f
2014. ápr. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ment a zöld kéz!

Nem tudom, a szolárium mennyire lenne jó, tele van a hátam anyajegyekkel, és rémisztgetnek. Közben azt a furcsa felfedezést tettem, hogy a hátam felső része zsíros csak, az alja száraz, mint a sivatag, és ott nincs is pattanás, maximum picik. Annak a szappannak pedig utánanézek. Bőrgyógyászhoz akarok majd menni, csak időm nincs rá..

2014. ápr. 21. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!