Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vegbelrepedes? Vastagbelrak?...

Vegbelrepedes? Vastagbelrak? HELP URGENT?

Figyelt kérdés
Nagy problemam van . Olyan februar fele fedeztem fel a vegbelnyilasom korul kis szemolcsoket. Kutakodtam HPV . Mostansag olyan 1 honapja mar neha a Wc papir veres, de a szekleten nem latok verfoltot csak a papiron . Neha teves jelzes megyek a furdobe de semmi . Valtakozik a szeklet neha szilard neha folyekony .20 eves fiu vagyok . Ez lehet vegbel rak? V pedig csak daganat? Polip? Belso aranyer? Szekrekedes? Meg nem volt semmilyen ilyen betegsegem . A csaladban tatam volt tudorakos . Anyunal tavaly diagnosztizaltak polipot a petefeszken de helyrejott! Kerem segitsenek nagyon felek .

2014. ápr. 13. 21:39
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Mint orvostanhallgató mondom:


A "fissura ani" azaz végbélrepedés nagyon sűrűn fordul elő fiatalkorban. A székrekedés akár egyetlen alkalommal is okozhatja. A túl kemény széklet felsebzi a rectumot, és utána rendszeresen kiújul.


Hajlamosak az emberek önmagukat diagnosztizálni, és egyből rávágni, hogy aranyér. A lényeges különbség az, hogy az aranyér sokszor a belső kötőszövetek sérülésével is jár.


Ha sokat ülsz... kemény volt a székleted, hidd el nekem, jóval nagyobb eséllyel lehet végbélrepedésed, mint aranyered.


Irány a proktológus!


Egyébként javaslom az ülőfürdőt ( langyos, napi többször ), aktív balzsammal kenegesd ( told be az ujjadat, hogy mindenhol átkenegesd ), lehet kapni körömvirágkrémest, ami ultra gyorsan előidézi a hegesedést. Szerintem már 1-2 héten belül rossz emlék lesz.


Sok sikert!

2014. júl. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:

Valószínűleg HPV vírusfertőzésed lehet. A végbélnél és környékén leginkább anális közösülés útján lehet elkapni a vírust a behatolás okozta mikrorepedéseken keresztül.


A laphám alsó részén terjed és okozza az elváltozásokat (növedékeket). Érdemes lenne egy HIV tesztet is csináltatnod. Az egészséges szervezet le tudja gyűrni a hpv- t de ha hiv+ vagy az immunrendszered sérült és addig amíg nem kezded el a retrovirális kezelés mellett a növedékek eltávolíttatását, addig nem reménykedhetsz gyógyulásban, sőt.


Menj azonnal proktológushoz és csináltass HIV szűrést valamelyik bőr és nemibeteg gondozóban.

2014. szept. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!