Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholista vagyok 18 évesen?

Alkoholista vagyok 18 évesen?

Figyelt kérdés

Elég nehéz éven vagyok túl, egy balesetben 2 barátnőmet elvesztettem, azóta nem vagyok önmagam. Próbáltam megjátszani magam, nem ment. Nyúltak utánam sokan, család, barátok, tanárok...nem engedtem.

Mindemellett a tanulmányi eredményem nem romlott, és 4.8as az átlagom, ugyanúgy részt veszek versenyeken, mint rég..sőt, ez egyfajta menekülés is számmora. De pár hete elkezdtem iszogatni, csak egy üveg finom, jó minőségű bort vettem, és napi 1 pohárral ittam, eleinte. Aztán 2-3mal, olyan nem volt, hogy egy üveggel megittam volna. Csak hát csináltam egy ökörséget, ugyanis egy álmatlan éjszaka után, bevettem egy fájdalomcsillapítót a fejemre és megittam rá egy pohár bort. Tudom..nem gondoltam át. De így mentem suliba. Óra után az egyik tanárnőm megkérte,hogy maradjak, bezárta az ajtót és beszélgettünk, jól esett. Azt mondta,ha inni akarok hívjam, bármikor.

Egy este elmentem egy barátnőmmel egy bárba, ő hamar lelépett, én ott maradtam, beittam, nem tudtam kit hívhatnék, hát felhívtam őt. Hajnali 2kor eljött értem.

Annyira szégyenlem magam...itt van ez a nő, aki alig ismer és mégis annyit segít nekem, de én nem tudok felállni innen úgy érzem...gondoltam az öngyilkosságra is, de aztán rájöttem, hogy ezt nem tehetem meg.

Annyira kilátástalan minden..mit tegyek?


2014. jún. 30. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérj segítséget mindenképp! Ha pár hete kezdődött, még valszeg nem vagy alkoholista, de muszáj változtatnod, ha nem akarsz azzá válni!

Lassú öngyilkosság az is, csak még jobban tönkreteszi a környezeted...

2014. júl. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Nem vagy alkoholista. A fajdalomcsillapitora lehet inni. Noj fel es hagyd a tanarnot aludni. Ha nem megy menj el egy dilidokihoz.
2014. júl. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Keress egy pszichoterapeutát, aki lábra állít. Nagyon jó utat választottál, az alkoholt, mert attól mindent elfelejtsz, még azt is, hogy nem old meg semmit.
2014. júl. 1. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha már van valaki aki felajánlotta a segítségét, és engeded is neki, akkor beszéld meg ezt is vele.


hiába írunk itt bármit, ha te nem engeded, hogy az emberek segítsenek neked. ha nem ismerősöktől akarsz segítséget, keress egy szakembert aki elvonással foglalkozik.

2014. júl. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, segítséget fogok kérni!


Kedves 2. és 3. válaszadó, nem viccből és tudatosan választottam ezt. Tiszta szívemből kívánom,hogy sose keljen ezt átélnetek.

2014. júl. 4. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!