Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Depresszió ellen?

Depresszió ellen?

Figyelt kérdés
5 éve halt meg az apám sohasem sírtam az utóbbi hetekben viszont állandóan sírok miatta.. mit tegyek? pszichológushoz is járok,de ezen felül mit tegyek hogy ebből kijussak? mintha egy vételen fekete lyukban zuhannék lefelé,depressziós vagyok.16/L
2014. júl. 5. 01:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnálom,és részvétem!Mióta jársz pszichológushoz?

Szerintem egyébként nem sikerült akkoriban a gyászt végigvinni,és nem sikerült minden egyes szakaszát végigjárnod.Ugyanis,hogy egy picit enyhüljön a fájdalom,először dühösnek kell lenned,és sokkal később jön a fájdalom,de ennek bővebben is utána tudsz olvasni:"gyászmunka" címszó alatt.Ugyanis ez nem egy rövid folyamat,hanem jóval hosszabb.

Nem tudom,hogy mit mond a pszichológusod,vagy egyáltalán,hogy milyen pszichológushoz jársz,ugyanis ez sem mindegy.Ő segíthet valamennyire végigvinni a teljes gyászt,és kideríteni,hogy pontosan mi is volt annak idején a probléma,hogy nem kezdődött el benned az adott folyamat,csak így 5 év múltán csapott be a gyász.


Azt kellene talán önmagadba feltárnod,hogy vajon akkor milyen volt a lelkiállapotod,és segített-e egyáltalán valaki akkoriban,vagy túlzottan is mindenki össze volt törve?Mert tudod érthető az utóbbi helyzet is sajnos,amikor az anyuka és a rokonság is összetörik,és sajnos önhibájukon kívül felejtik el,hogy egy 11 éves kislánynak ez sokkal nehezebb,mint egy felnőttnek.

A depresszió tarthat bármeddig,de egyet mondok:nyugodj meg,és a szomorkodás mellett próbálj felidézni pozitívabb emlékeket is.Hidd el,hogy kell ez,hogy végigmehess minden szakaszon,minden lépésen,és tovább tudj lépni!

Erősnek kell lenned,hiszen nem szabad,hogy erre menjen rá most minden!

Tudom,hogy nehéz,és teljesen megértelek,és szívemből sajnálom,ami történt.Tudom azt is,hogy ez nagyon nehéz,és nehezen lehet feldolgozni,felejteni pedig egyáltalán nem lehet.

Csak próbálj kicsit kitekinteni,és arra gondolni,hogy biztosan édesapád is azt szeretné most,hogy építsd a saját életed,amellett,hogy rá gondolsz!

Hajrá,és kívánok sok szerencsét az életben!Kívánom teljes szívemből azt is,hogy ki tudj lépni a depresszióból,és építhesd az életed,amellett,hogy emlékszel édesapádra!

Ugyanis lehet fájdalommal élni örökké szomorúan,de lehet a szép emlékekre emlékezni szintén szomorúan!De tovább kell lépni a depresszión mindenképp!

A változtatás lehetősége most van a kezedben!Nyugodj meg!És írj,hogy mi a helyzet!Ide is,vagy akár privátba!

2014. júl. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!