Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A párom tesója skizofréniás...

A párom tesója skizofréniás depressziós, mindent én meg a párom csinálunk, egész nap semmit nem csinál, semmiért nem lehet neki szólni, mert hogy nem szabad erőltetni mit tegyek hogy a párom meghallgasson, hogy ne csak az ő szempontjait nézze?

Figyelt kérdés

2014. júl. 11. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Drága kérdező, próbáld elfogadni, ez lesz a legegyszerűbb a te számodra is. Tanulj meg élni azzal, hogy ő ilyen. Aki skizofréniás depressziós, és olyan állapotban van, attól tökhiába vársz el normális életformát. Ez nem arról szól, hogy "az ő szempontjait nézi". A pasas egyszerűen beteg és kész.
2014. júl. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez a két betegség külön-külön is elég súlyos, hát még együtt. Esetleg egy pszichiáter segíthet, de azoktól a gyógyszerektől se várj csodát, ugyanis egyes gyógyszerek annyira elálmosítják a beteget, hogy napi 12 órát kell aludnia.
2014. júl. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nagyon nehéz, és lassan már én is ugy érzem begolyózok.. én nem tudom nézni ahogy a szülei is degradálják a tesóját, semmit sem csinál, pedig mostmár nagyon minimális gyógyszert szed, de mindig majdnem ugy van, hogy nem lehet neki semmiért szólni, mert nehogy megint valamit trippeljen, és ugy érzem, hogy a kapcsolatunk fog erre rámenni, mert a barátom meg meg sem hallgat ez ügyben, ha már ketten élünk, mindig azt kell nézni hogy előbb neki mi a jó, aztán nekünk, ha megyünk valahova őt is mindig meg kell kérdezni hogy jönne-e, én a saját életem akarom élni nem mindig rá vigyázni, nehogy valamit csináljon, ugy érzem, hogy a szüleinek lenne a feladata hogy ne a kistestvér nyakába legyen téve ha éppen ugy alakul...
2014. júl. 12. 14:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Énszerintem a férjed meg a férjed tesója olyan árukapcsolás, amit vagy megszoksz, vagy megszöksz, de szétválasztani nem fogod őket, csak azért, mert neked úgy jó. Ez kegyetlenül hangzik, de így van. Nagyon sokan ennél sokkal nagyobb problémákkal, beteg nyomorék gyerekkel, testvérrel, apukával-anyukával is tudnak boldogan élni. Értsd meg, hogy a saját felfogásod generálja neked ezt a problémát. Készséggel elhiszem, hogy nehéz, de nem csak úgy lehet élni, hogy örökké azon jár-forog az ember esze, hogy micsoda terhei vannak az életében...
2014. júl. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
tudom hogy ez a betegség mennyire nehéz, de nem értem, hogy a mi életünket mért kell hogy egyfolytába ez körül forogjon, meg hogy a saját életünk helyett mindig hozzájuk alkalmazkodunk, és ha már most nem áll ki mellettem a párom, meg ha már most nem tudjuk ezeket a problémákat megbeszélni, később se fogjuk tudni, főleg a testvérével kapcsolatban, mert ha arról kezdünk el beszélgetni, nekem mindig más a véleményem, és nem az van, hogy ha már együtt élünk ketten, ketten oldjuk meg a problémát, hanem ő eldönti és az úgy van, ha nekem nem tetszik költözzek haza..
2014. júl. 14. 06:00
 6/7 A kérdező kommentje:
Van bárki, kinek hasonló problémáa vannak, voltak? Nagyon megköszönném, ha jelezne, és esetleg tanácsot vagy bármit tudna mondani, mert nagyon nagy szükségem lenne rá..
2014. júl. 17. 07:47
 7/7 anonim válasza:
Szia! Meg egyutt vagytok? A ferjem testvere skizofren. O kepes az onallo eletvitelre, de vigyazni kell vele is, vannak rosszabb periodusai
2016. okt. 16. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!