Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lejárt szavatosságú gyógyszert...

Lejárt szavatosságú gyógyszert vettem be. Mi bajom lehet tőle?

Figyelt kérdés

Fejfájásra vettem be egy fél Panalgorint és csak utána vettem észre, hogy 2007-ben lejárt a szavatossága.

Kb 2 hónapja is bevettem egy felet, akkor elmúlt a fájdalom is és semmi bajom nem lett tőle.


2010. jan. 10. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A hatóanyagát meg tudnád írni? Ibuprofen vagy metamizol? Ha valamelyik a kettő közül, akkor legfeljebb annyi bajod lehet, hogy nem hat megfelelően a gyógyszer. :-)
2010. jan. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz tőle, max. nem hat.
2010. jan. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Semmi.A dátum semmit nem számít. Én sokszor eszem 5-6 éves algopirint és simán elmúlik tőle a fejfájásom.
2010. jan. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Megnéztem a hatóanyagát: metamizol.

egyébként használt most is, csak kicsit megijedtem, hogy lehet tőle bajom :D

köszönöm a válaszokat :)

2010. jan. 10. 11:12
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem lesz semmi bajod, én is etten már romlott gyógyszert.
2010. jan. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire én tudom, a lejárat után csak csökken a hatásuk, de kárt konkrétan nem okoznak.
2010. jan. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
97%
Nekem patikus a feleségem, hidd el, semmi bajod nem lesz tőle. A lejáratot rendeletek szabják meg. Amikor tényleg elromlik, akkor szétesik, más színű lesz, esetleg szaga lesz, stb. Az esetek (és hatóanyagok) legnagyobb részében nyugodt lehetsz pár éves túlcsúszás esetében. Ez persze nem igaz a felbontott termékekre, főleg a folyadékokra (pl. köptető).
2010. jan. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam gyógyszervizsgáló laborban, több éves periódusokban vizsgáltuk a gyógyszerek tulajdonságait. Általános a küllemi hiba (elszíneződés, töredezés) és a hatóanyagtartalom csökkenése. Előfordulhat hogy káros bomlástermékek keletkeznek, de ez ritka. Én is beszedem a régebbi gyógyszereket, bár az sem mindegy milyen gyógyszerről van szó. pl. antibiotikumokkal és folyékony gyógyszerekkel jobb vigyázni!
2010. jan. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%
Elvileg megsokszorozódhat a mellékhatása, persze valóban nem olyan komolya dolgo, 1-2 véletlen becsúszhat de azért több éve lejárt helyett érdemes újat venni megéri azt az 1-2000ft ot, ami ennél drágább azt úgyis beszedi az ember mert az olyan is.
2015. ápr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Káros anyagokká bomlik a régi gyógyszer,a ható anyag elvész.
2020. júl. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!