Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Igénybe vett kézfej fájdalmára...

Igénybe vett kézfej fájdalmára (talán ízületi) van házi módszer?

Figyelt kérdés

A jobb kezem eléggé igénybe van véve. Munkahelyemen is, aztán itthon számítógép egere, tanulásnál írás, vagy amikor a telefont fogom zenehallgatásnál (mert folyton kapcsolgatom) vagy mikor könyvet olvasok és azt tartom hosszabb ideig.

A lényeg, hogy sokat használom a jobb kézfejem és az utóbbi hónapokban már néha fáj. Amolyan belülről kifele irányuló fájdalom, állítólag az ízületek miatt.

Néha tudom pihentetni kicsit, de annyit nem mert aztán újra kell csinálnom valamit, ha mást nem akkor dolgozni vagy tanulni, ezeket nem tudom kiiktatni.

Van valami módszer házilag vagy csak kenjem be néha ízületi fájdalmakra való krémmel?



2014. aug. 27. 09:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem négy dolog vált be erre a problémára: egyrészt használok kézfejre húzható gumis csuklófogót, másrészt minden nap áztatom fürdősós meleg vízben a fájdalmas ízületeimet úgy félórára, harmadrészt bekenem ízületi fájdalmakra való krémmel (többfajtát is használok), végül pedig a kedvesem esténként megmasszírozza nekem a fájdalmas helyeket.

Csodát természetesen mindezek nem tesznek, de rengeteget segítenek.

2014. aug. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet ínhüvelygyulladás? Azt pihentetni kell, meg rögzíteni, bár nekem annyira ki volt készülve a kezem, hogy egy hétig erős gyulladáscsökkentőt szedtem + hetekig fizikoterápiára jártam vele.

A pihentetés segíthet neked is, szerintem kenegesd rendszeresen, és én a helyedben befásliznám, az tuti. Esetleg keress fel egy ortopéd szakorvost, hogy nézze meg

2014. aug. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mennyire jön le a kérdés alatti szövegből, de nekem csak néha fáj annyira, hogy azt mondom, hogy na most álljak le és pihentessem. De aztán az hamar elmúlik.

Úgyhogy annyira még nem komoly a probléma, csak igyekszem figyelni a jelzésekre, mielőtt még nagyobb baj lenne.


Köszönöm a tanácsot. Szerintem nekem még elég lesz annyi, hogy aznap mikor érzem hogy már sok, plusz a következő 1 vagy 2 napon, akkor csinálok ilyen fürdősós áztatást meg bekrémezem.

2014. aug. 29. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!