Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a háziorvosom antibiotikumo...

Ha a háziorvosom antibiotikumot ír fel, de én helyette természetes antibiotikumot szedek (pl: fokhagyma, méz) az nem baj? Nem lesz komolyabb bajom ha nem szedem a felírt gyógyszert?

Figyelt kérdés
2014. szept. 9. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet így megválaszolni, neki kellett volna megmondanod, hogy inkább ezt a természetes gyógymódot szeretnéd és mit szól hozzá. Nem hiszem, hogy megsértődött volna. Bizonyos esetekben kell az antibiotikum, csak egy példa az én házidokim, az teljesen biodoki, a legritkább esetben ad antibiotikumot, és már pár napja voltam beteg, így hozzá fordultam, belenézett a torkomba és azt mondta, hogy most nincs mese, azonnal antibiotikum kell, állítólag szörnyen nézett ki a torkom, el se hitte, hogy nem fáj, pedig tényleg nem fájt egyáltalán.

Na hát emiatt nem lehet itt megválaszolni a kérdésedet.

2014. szept. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Bosszantanak az ilyen ostoba kérdések. Ha nem akarod betartani az orvos utasításait, akkor nem menj el hozzá. De ne itt várjál biztatást erre. Senkit sem érdekel, ha lesz bajod, és az sem ha nem. Mi itt nem vagyunk orvosok.
2014. szept. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Most nem vagyok beteg de ha előfordulna és felír antibioutikumot
2014. szept. 9. 20:16
 4/7 anonim ***** válasza:

De ha úgy se szeded be, akkor minek mennél el? Senkit nem érdekel, ha magadat kezeled, de akkor ne vesztegesd se az orvos idejét, se az eü pénzét, se a többi ember idejét.

Ha elmész orvoshoz, akkor meg csináld azt, amit mond.

2014. szept. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha fokhagymával, mézzel minden bakteriális fertőzést lehetne gyógyítani, nem lenne antibiotikum. Sőt, azok között is sokféle van. Ha akarsz, kísérletezz magadon nyugodtan, de ha komolyabb szövődményei lesznek pl. egy torokgyulladásnak /pl. átterjed a nyirokmirigyeidre/, akkor ne csodálkozz. Ugyanígy átterjedhet a fogműtét okozta bakteriális fertőzés a torokra...


Én nagyon ritkán szedek antibiotikumot /eddigi életemben kb. 3x szedtem, de akkor már muszáj volt/, és szerencsére a háziorvosom sem az a fajta, aki minden köhintésre antibigyót ír fel. A tiéd melyik fajta? Ha mindenre azt ír, csak hogy menjél már onnan, akkor nem biztos, hogy feltétlenül szükséges, de ezt neked kell eldöntened.

2014. szept. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Te most komolyan azt kérdezed, hogy mi lenne ha beteg lennél és antibiotikumot kapnál és nem szednéd be?

Lehet ennyire unatkozni?

2014. szept. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen fertőzésről van szó. Van olyan, amit magától leküzd az immunrendszered, meg van olyan, amibe belehalsz, ha nem kezelik antibiotikummal. Az orvos nem jós, hogy megmondja előre, hogy melyikről van szó, azért ír fel antibiotikumot. A vizsgálatok meg elég gyérek a lehetőségekhez képest, pl szélesztenek ahelyett, hogy DNS-t szekvenálnának, mert így az olcsó, de általában az orvosok ezt sem veszik igénybe, mert plusz papírmunka, meg kenet vétel, küldözgetés, stb... dolgozni meg ugye büdös, meg az egészségügynek egyébként sincs rá kapacitása, sem emberben, sem pénzben. Inkább írnak másik antibiotikumot, ha az első nem vált be, aztán majd az csak használ. Nálunk legalábbis így mennek a dolgok.
2015. márc. 28. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!